Σχετικά έγγραφα
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 12/14 Α ειδικός Κανονισμός αγώνων επιλογής Εθνικών Ομάδων Όπεν 2014

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ Εθνικών Ομάδων Όπεν και Γυναικών 2010

43 ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΖΕΥΓΩΝ 2009 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 1-5, 1-8, 1-11, ΟΠΕΝ

51ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ Γεώργιος Ράλλης 2017 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 1-16, 1-11, 1-9, 1-6

52 ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΖΕΥΓΩΝ 2018

51 ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΖΕΥΓΩΝ 2017

39o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΖΕΥΓΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 1-6, 1-9, 1-11, και Β τελικός

45 ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΖΕΥΓΩΝ 2011 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 1-6, 1-9, 1-11, ΟΠΕΝ

22ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 2010 ΟΜΑΔΕΣ 1-6

Ο.Α.Μ.Α. ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΜΠΡΙΤΖ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. Θα περιλαμβάνουν αγώνες ομάδων και ζευγών.

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΟΜΑΔΩΝ 2011

50ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ 2015 ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 1-16

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2015

ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

52ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ - ΛΥΚΕΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 2010

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΤΩΝ ΖΕΥΓΩΝ 2017

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Ξ Η ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ 2018 ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 1-16

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 5άδων BAKER ΑΣΜΘ Ο Μέγας Αλέξανδρος ΣΥΝΟΠΤΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 5άδων BAKER

ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ & 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ. 02:30μμ, απογευματινό σκέλος

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

53ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΜΑΔΩΝ & 12 ΜΑΪΟΥ 2013 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (ΕΦΟΑ) ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α και Β ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΟΡΥ 5Χ5 ΣΑΛΑΣ ΚΩΦΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΕΟΑΚ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 30 ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ 8Χ8

4. ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ: Ξενοδοχείο «ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΝ».

ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ AΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΛΑΝΟ Ε.Ε.Ε.Π

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2016

28ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑ ΑΣ 2016 σε μνήμη Μάνου Χατζηδάκη ΕΙ ΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΕΛΙΚΟΥ 1-9

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΜΑΔΩΝ 2013

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Δ.Σ. ΑΡΙΘ.

14ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ 13ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ 2015)

ΕΝΩΣΗ OΜΙΛΩΝ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Υμηττού Παγκράτι - Τηλ. : SITE: h-enositennis.com -

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2017

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ ΟΠΕΝ 2014 ΑΣΠΙΔΑ ΑΓΝΗΣ ΒΕΡΜΕΙΡΕΝ 8 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014 & 15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Αγώνων Κυπέλλου Επαγγελματικών Ομάδων Α και Β Εθνικής κατηγορίας (Super League- Football League) περιόδου

1ος γύρος: Κυριακή 31/03/2019 ώρα 11:00 φάση των 64 2ος γύρος: Κυριακή 07/04/2019 ώρα 11:00 φάση των 32

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ 2011

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

ΙΑ ΕΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2016

ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ & ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΟΣΠΟΝ ΙΑ ΜΠΙΛΙΑΡ ΟΥ ΚΥΠΡΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4 ΟΥ ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 5Χ5 ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ- ΛΥΚΕΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 2008

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤ.: 17 Αθήνα, 11 Ιανουαρίου 2018 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΡΟΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ ΑΓΟΡΙΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ BACKGAMMON Προκριματική Φάση θα διεξάγουν τρεις σύλλογοι, η Ελληνική Ομοσπονδία

Η Ε.Γ.Ο. προκηρύσσει τον 4ο Περιφερειακό Γύρο του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Bowling από Σάββατο 3/2/2018 μέχρι Κυριακή 11/2/2018

ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΜΟΙΡΩΝ «ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΜΑΝΑΣΑΚΗ»

ΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (Α ΦΑΣΗ)

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Αγώνων Κυπέλλου Επαγγελµατικών Οµάδων Α και Β Εθνικής κατηγορίας (Super League- Football League) περιόδου

Serve It Smash It Win It Love It

4ο Open TENNIS4U Junior 2015

PAFOS COSMIC BOWLING CLUB

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ. ΕΣΚΑΝΑ - ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ ΑΓΟΡΙΩΝ και ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΝΟΠΤΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΕΝΙΣ SUMMER OPEN 2015

ΕΝΩΣΗ OΜΙΛΩΝ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Υμηττου 267 Παγκράτι- Τηλ : SITE: h-enositennis.com -

4 th Football Challenge - Μάιος 2018 Γενικοί Κανόνες και Όροι Συμμετοχής

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΕΡΜΟΥ ΡΟΖΟΥ 17. Αριθ.Πρωτ. 457 Βόλος 6/10/2014 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΕΠΣΘ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2άδων «9 no-tap» ΑΣΜΘ Ο Μέγας Αλέξανδρος ΣΥΝΟΠΤΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2άδων «9 no-tap»

Η Ε.Γ.Ο. προκηρύσσει τον 2ο Περιφερειακό Γύρο του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Bowling από Τρίτη 5/12/2017 μέχρι Κυριακή 10/12/2017

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ LEAGUE ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ

Η Ε.Γ.Ο.ΠΡΟΚΗΡΥΣΣΕΙ ΤΟΝ 1ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΓΥΡΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΑΤΟΜΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ BOWLING ΚΥΡΙΑΚΗ 18/12/2016

ΠΕΡΙΟΔΟΥ του αθλήματος της Καλαθοσφαίρισης και σύμφωνα με τους ισχύοντες

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2019

Ομαδικό Κύπελλο Αττικής 2018

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΚΑ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ αριθ. 1/ της 11ης Ιανουαρίου 2010

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Σ Σ Ε Ι

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕΙΚΤΩΝ ΖΕΥΓΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2015

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΤΩΝ ΖΕΥΓΩΝ 2019

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Σ Σ Ο Υ Μ Ε. Το πρωτάθλημα: ΑΝΔΡΩΝ Α! ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ αγωνιστικής περιόδου με τους παρακάτω όρους:

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ ΟΠΕΝ 2016 ΑΣΠΙΔΑ ΑΓΝΗΣ ΒΕΡΜΕΙΡΕΝ 6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016 & 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Transcript:

Προς όλα τα Σωματεία Μέλη Αθήνα 16 Ιανουαρίου 2012 Αριθ. Πρωτ. 13/12/ΕΕΟ/ισ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 05/12 ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ Εθνικών Ομάδων Όπεν 2012 Μετά την ανακοίνωση 86/15-11-2011 οι συνθέσεις των τεσσάρων πρώτων ομάδων σε άθροισμα βαθμών προεθνικής (υπολογίζονται οι 4 αθλητές κάθε ομάδας με τους περισσότερους βαθμούς προεθνικής) από τις 7 που δήλωσαν εμπρόθεσμα συμμετοχή και έχουν δικαίωμα να συμμετάσχουν στους αγώνες επιλογής εθνικών ομάδων όπεν 2012 είναι οι εξής: ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ Σαπουνάκης Αριστείδης 135,01 1 η Ομάδα Ζώτος Λουκάς 135,01 Δελημπαλταδάκης Νίκος 83,50 Παπακυριακόπουλος Γιάνκος 95,67 449,19 Πρωτονοτάριος Μανώλης 94,34 Καραμανλής Φίλιππος 90,34 Δοξιάδης Κωνσταντίνος 78,50 2 η Ομάδα Κανναβός Παναγιώτης 85,50 348,68 Ειντι Μισέλ 20,34 Βρούστης Βασίλης 50,67 Σταυρινός Σταύρος 72,17 Αγγελόπουλος Πέτρος 71,50 Κουκουσέλης Αναστάσιος 58,67 3 η Ομάδα Κοντομήτρος Κώστας 69,50 271,84 Λεβή Τζούντι 54,67 Ζώζης Σωτήρης 35,17 1

Οικονομόπουλος Γιώργος 45,17 Αναστασιάδης Κωνσταντίνος 7,67 4 η Ομάδα Αλτίνης Δημήτρης 34,00 Ταγαράς Ηλίας 34,00 120,84 Οικονομόπουλος Ιωάννης 0,00 Γενικά Οι αγώνες επιλογής εθνικών ομάδων όπεν θα καθορίσουν τις ομάδες ή τα ζεύγη που θα συμμετάσχουν στους αγώνες του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος ή σε οποιαδήποτε άλλη επίσημη διεθνή εκδήλωση όπεν της EBL ή της WBF εντός του 2012. Ημερομηνίες Σύστημα αγώνων Οι αγώνες επιλογής θα γίνουν με το σύστημα Ομάδων imp s, σε δυο φάσεις, στις εξής ημερομηνίες: 20,21,22 Ιανουαρίου 1 η φάση (ημιτελικοί ομάδων) 3,4,5 Φεβρουαρίου 2 η φάση ( τελικός ομάδων) Διατάξεις 1) Ομάδα που έχει 4 ή 5 παίζοντες αθλητές μπορεί να συμπληρωθεί σε οποιοδήποτε σημείο των αγώνων αλλά όχι με αθλητή που έχει αγωνιστεί σαν μέλος άλλης ομάδας και έχει αποκλειστεί. 2) Οι αγώνες θα γίνουν σε 2 φάσεις, ημιτελικούς (2 συναντήσεις) και τελικό (μια συνάντηση). Οι νικήτριες ομάδες των ημιτελικών θα συναντηθούν στον τελικό και η νικήτρια αυτής της συνάντησης θα ανακηρυχτεί Α εθνική ομάδα ενώ η ηττημένη Β εθνική ομάδα. Αθλητής που δεν έχει αγωνιστεί με τον ίδιο συμπαίκτη σε τουλάχιστον το 1/3 των ημιχρόνων του ημιτελικού και τελικού αθροιστικά δεν θεωρείται ότι συμμετέχει αυτόματα στην Α εθνική ομάδα. Αθλητής του οποίου ο συμπαίκτης, με τον οποίο έχει συμπληρώσει το 1/3 των ημιχρόνων, παραιτηθεί της συμμετοχής του στην εθνική ομάδα ή σε συγκεκριμένο διεθνή αγώνα δεν θεωρείται ότι συμμετέχει αυτόματα στην Α εθνική ομάδα. 3) Στους ημιτελικούς η ομάδα με τους περισσότερους βαθμούς προεθνικής θα αντιμετωπίσει την ομάδα με τους λιγότερους και οι άλλες δυο ομάδες θα αντιμετωπίσουν η μια την άλλη. 4) Σε περίπτωση που η Α εθνική ομάδα έχει 5 μέλη δυνατόν να συμπληρωθεί από επιτροπή εκλεκτόρων που θα ορίσει το Δ.Σ. της ΕΟΜ. Σε περίπτωση που η Α εθνική ομάδα έχει 4 μέλη θα συμπληρωθεί υποχρεωτικά από επιτροπή εκλεκτόρων που θα ορίσει το Δ.Σ. της ΕΟΜ. Η επιτροπή εκλεκτόρων θα επιλέξει υποχρεωτικά από ζεύγη ή αθλητή (στην πρώτη περίπτωση) της Β εθνικής ομάδας ή από ζεύγος ή αθλητή (στην πρώτη περίπτωση) της Α εθνικής ομάδας που δεν συμπλήρωσε το 1/3 των συμμετοχών. 5) Αμέσως μετά την ανακήρυξή τους τα μέλη της Α εθνικής ομάδας θα κληθούν να υπογράψουν δήλωση ότι θα συμμετάσχουν, εκπροσωπώντας τη χώρα μας, στους Πανευρωπαϊκούς αγώνες 2012, άλλως θα αναπληρωθούν. 6) Μετά την ανακήρυξη της Εθνικής Ομάδας, αφού οριστεί από την ΕΟΜ ο προπονητής, θα κυκλοφορήσει ο ειδικός κανονισμός προπονήσεων, ο οποίος θα προβλέπει προπονήσεις σε συγκεκριμένο τόπο και χρόνο για όλο το χρονικό διάστημα μέχρι την αναχώρηση της 2

αποστολής. Στις προπονήσεις, θα συμμετέχουν τα μέλη και των δύο εθνικών ομάδων, Α και Β. Εκτός των άλλων υποχρεώσεων, η αδιάλειπτη παρακολούθηση των προπονήσεων και η έγκαιρη προσέλευση σ' αυτές από τα μέλη των ΕΟ είναι απαράβατος όρος για την συμμετοχή τους στις Εθνικές Ομάδες. Ο προπονητής θα υποχρεούται στο τέλος κάθε μήνα, τουλάχιστον, να ενημερώνει την ΕΕΟ της ΕΟΜ. για την πορεία των προπονήσεων. ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Πρώτη φάση αγώνων Ημιτελικοί Οι αγώνες της πρώτης φάσης των αγώνων επιλογής εθνικής ομάδας όπεν 2012 (ημιτελικοί) θα διεξαχθούν στις αίθουσες του ΟΑΜΘ, Μαντώς Μαυρογένους 4, 542 49 Θεσ/κη, τηλ. 2310-313700, fax 2310-438045. Ημ/νια Ημέρα Ώρα Έναρξης Διανομές Ημίχρονα Διανομές 20/1 Παρασκευή 20:00 32 2 32 21/1 Σάββατο 15:00 48 3 48 22/1 Κυριακή 11:00 48 3 48 Η πρώτη φάση των αγώνων επιλογής θα διεξαχθεί σε οκτώ κύκλους (ημίχρονα) αγώνων, των 16 διανομών ο καθένας, με σύστημα IMPs. Μετά την ολοκλήρωση των 128 διανομών η ομάδα με τα περισσότερα IMPs προκρίνεται στον τελικό ενώ η ηττημένη αποκλείεται από τη συνέχεια των αγώνων. Σε περίπτωση ισοβαθμίας στα IMPs προσμετρούνται τα total points των διανομών όλης της συνάντησης και σε περίπτωση νέας ισοβαθμίας δίνεται παράταση ανά δυο διανομές (αριθμοί διανομών 1-2, 3-4, 5-6 κλπ). Μετά το παίξιμο κάθε δυο διανομών προσμετρούνται τα IMPs και αν αυτά είναι ίσα τα total points. Ο αγώνας συνεχίζεται έως ότου υπάρξει νικητής. Δεύτερη φάση αγώνων Ο αγώνας της δεύτερης φάσης των αγώνων επιλογής εθνικής ομάδας όπεν 2012 (τελικός) θα διεξαχθεί στις αίθουσες του ΟΑΜΚΗ, Κηφισίας 70, 151 25 Αμαρούσιο, τηλ. 210-8079917, fax 210-8079864. Σε περίπτωση πρόκρισης των 2 ομάδων της Θεσσαλονίκης ο αγώνας θα γίνει στη Θεσσαλονίκη. Ημ/νια Ημέρα Ώρα Έναρξης Διανομές Ημίχρονα Διανομές 3/2 Παρασκευή 20:00 32 2 32 4/2 Σάββατο 15:00 48 3 48 5/2 Κυριακή 11:00 48 3 48 Η δεύτερη φάση των αγώνων θα διεξαχθεί επίσης σε οκτώ κύκλους (ημίχρονα) αγώνων, των 16 διανομών ο καθένας, με σύστημα IMPs. Μετά την ολοκλήρωση των 128 διανομών και με την επιφύλαξη της διάταξης υπ. αριθ. 3 οι παίκτες της ομάδας με τα περισσότερα IMPs αποτελούν την Α εθνική ομάδα και οι παίκτες της ηττημένης τη Β εθνική ομάδα. Σε περίπτωση ισοβαθμίας στα IMPs προσμετρούνται τα total points των διανομών όλης της συνάντησης και σε περίπτωση νέας ισοβαθμίας δίνεται παράταση ανά δυο διανομές (αριθμοί διανομών 1-2, 3-4, 5-6 κλπ). Μετά το παίξιμο κάθε δυο διανομών προσμετρούνται τα IMPs και αν αυτά είναι ίσα τα total points. Ο αγώνας συνεχίζεται έως ότου υπάρξει νικητής. 3

Ειδικές διατάξεις Ομάδα έχει το δικαίωμα να αποχωρήσει των αγώνων, χωρίς δικαίωμα να επανέλθει, μετά τη λήξη οποιουδήποτε ημίχρονου των αγώνων, εφόσον το δηλώσει εγγράφως ή εφόσον οι παίκτες που έχουν απομείνει δεν συμπληρώνουν τετράδα και δεν αγωνιστούν σε ένα τουλάχιστον ημίχρονο, χωρίς καμία πειθαρχική επίπτωση. Σε όλη την διάρκεια των αγώνων απαγορεύονται εντελώς και για οποιονδήποτε λόγο οι αντικαταστάσεις. Οι ομάδες μπορούν να συμπληρωθούν με παίκτες μέχρι του αριθμού έξι (διάταξη 1). Πριν την έναρξη των αγώνων κάθε φάσης θα γίνει κλήρωση για το ποια ομάδα θα είναι home team στο πρώτο ημίχρονο της συνάντησης. Στη συνέχεια κάθε ομάδα θα είναι home team εναλλάξ σε κάθε ημίχρονο. Η ομάδα που είναι visiting team κάθεται πρώτη στις θέσεις της, με προσανατολισμό Ανατολής -Δύσης στο ανοικτό δωμάτιο. Πέντε λεπτά πριν την έναρξη κάθε ημιχρόνου η ομάδα που πρόκειται να είναι visiting team δηλώνει εγγράφως στον διαιτητή τη σύνθεση που θα έχει στο ημίχρονο αυτό, σε κάθε ένα δωμάτιο. Η σύνθεση των δυο ομάδων κάθε συνάντησης δεν μπορεί να είναι ακριβώς η ίδια και στα 2 τραπέζια σε δυο συνεχόμενα ημίχρονα. Για τον αγώνα θα χρησιμοποιηθούν δυο δωμάτια, ένα ανοικτό και ένα κλειστό. Στο κλειστό δωμάτιο απαγορεύεται καταρχήν η είσοδος σε οποιονδήποτε εκτός από τους διαιτητές. Tα μέλη της επιτροπής εθνικών ομάδων και τα μέλη του Δ.Σ. της ΕΟΜ μπορούν να εισέλθουν στο κλειστό δωμάτιο αλλά όχι να παρακολουθήσουν εκεί διανομές. Μη παίζοντες αρχηγοί πρέπει να λάβουν άδεια από το διαιτητή στην αρχή του ημιχρόνου αλλά εφόσον τους επιτραπεί να παρακολουθήσουν έστω και μια διανομή θα πρέπει στη συνέχεια να παραμείνουν στο ίδιο δωμάτιο μέχρι και του τέλους του ημιχρόνου (άρθρο 2.2.13). Ένας αγώνας τουλάχιστον του ημιτελικού και ο τελικός θα μεταδοθούν απευθείας μέσω διαδικτύου. Ειδικά για τις ανάγκες αναμετάδοσης του αγώνα μέσω διαδικτύου επιτρέπεται η παραμονή σε έναν υπεύθυνο της αναμετάδοσης στο κλειστό δωμάτιο, καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τη σύμφωνη γνώμη και τις υποδείξεις του διαιτητή. Ο χρόνος για κάθε ημίχρονο των 16 διανομών ορίζεται σε 140 λεπτά με ενδιάμεσο διάλειμμα μεταξύ των γύρων 15, περίπου, λεπτά. Οργανωτική Επιτροπή Είναι η Επιτροπή Εθνικών ομάδων της ΕΟΜ, που αποφασίζει για οποιοδήποτε οργανωτικό θέμα προκύψει. Η επιτροπή εθνικών ομάδων, δυνατόν να αποφασίσει, κατά την κρίση της, την μετάδοση των αγώνων μέσω διαδικτύου. Η Επιτροπή Εθνικών ομάδων επέχει και θέση παρατηρητή αγώνα. Διαιτητής Επιτροπή εφέσεων Διαιτητής, για τη πρώτη φάση των αγώνων, θα είναι ο Εθνικός διαιτητής της ΕΟΜ Α. Τριχόπουλος. Επιτροπή εφέσεων: Θα ανακοινωθεί. Συστήματα Συμβάσεις Κάπνισμα Κινητά Θεατές κλπ. Τα ζεύγη οφείλουν να έχουν 3 τουλάχιστον αντίγραφα της κάρτας συμβάσεών των, από τα οποία το ένα θα παραδοθεί στον διαιτητή προ της ενάρξεως του αγώνα, ενώ τα άλλα δύο θα ευρίσκονται στην διάθεση των αντιπάλων, ανά ένα σε κάθε πλευρά του screen. Μέχρι την Τετάρτη 18/1/2012 όλα τα ζεύγη θα πρέπει να έχουν καταθέσει λεπτομερή κάρτα συμβάσεων στην ΕΟΜ, η οποία θα αναρτηθεί στο διαδίκτυο. Όσον αφορά τα επιτρεπόμενα συστήματα και συμβάσεις ισχύει ο «Ειδικός Κατάλογος Συμβάσεων της ΕΟΜ», όπως περιγράφεται στην επετηρίδα 2011 της ΕΟΜ. 4

Το κάπνισμα εντός της αίθουσας απαγορεύεται τελείως από οποιονδήποτε (άρθρο 3.33 των Κανονισμών της ΕΟΜ) είτε κατά τη διάρκεια των αγώνων είτε στα διαλείμματα. Κατά το διάστημα που αγωνίζονται οι παίκτες απαγορεύεται αυστηρά να εξέρχονται της αίθουσας για να καπνίζουν ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Οι παραβάτες θα διώκονται πειθαρχικά από τον διαιτητή. Εάν ο διαιτητής αντιληφθεί ότι κάποιος παίκτης παραβιάζει την απαγόρευση κατ εξακολούθηση, μπορεί και να τον αποκλείσει από τη συνέχεια των αγώνων. Κατά την διάρκεια των αγώνων και μέσα στον αγωνιστικό χώρο απαγορεύεται η χρήση από τους παίκτες και τους θεατές οποιασδήποτε συσκευής τηλεπικοινωνίας και ενδοεπικοινωνίας, όπως είναι τα κινητά τηλέφωνα, τα ασύρματα τηλέφωνα, κ.λπ. Η απαγόρευση γίνεται για λόγους ησυχίας και ασφαλείας. Εάν οι παίκτες ή οι θεατές έχουν μαζί τους τέτοιες συσκευές, υποχρεούνται κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού να τις παραδίνουν στον διαιτητή. Σε περίπτωση ειδικής ανάγκης, ο μοναδικός αρμόδιος για να επιτρέψει χρήση τέτοιας συσκευής είναι ο διαιτητής. Οι θεατές μπορούν να παρακολουθούν σε κάθε γύρο στο ανοικτό δωμάτιο μόνο ένα τραπέζι και τα φύλλα ενός μόνο αθλητή. Εάν αποφασίσουν να μετακινηθούν θα πρέπει να εξέλθουν της αίθουσας. Οι αθλητές απαγορεύεται να μετακινούνται εντός της αίθουσας χωρίς άδεια του διαιτητή ή να παρακολουθούν άλλο τραπέζι κατά τη διάρκεια του γύρου. Όταν τελειώνουν τις διανομές που παίζουν κάθε γύρο θα πρέπει να εξέρχονται της αίθουσας ή να παραμένουν στο τραπέζι τους. Η ποινή σε αντίθετη περίπτωση θα είναι αυτόματη. Οποιουδήποτε είδους ποινές επιβληθούν από το Διαιτητή ή την Επιτροπή Εφέσεων είναι επ ωφελεία της αντίπαλης ομάδας. Κανονισμοί screens, προσανατολισμός Υπεύθυνος για την προώθηση του ταψιού αγορών προς την απέναντι πλευρά θα είναι ο παίκτης που έχει σειρά να αγοράσει πρώτος στην εκάστοτε πλευρά του screen. Για την τήρηση του προσανατολισμού των διανομών συνυπεύθυνοι θα είναι και οι δύο άξονες. Λάθη προσανατολισμού κατ' επανάληψη θα τιμωρούνται πειθαρχικά από τον διαιτητή και κατά την κρίση του. Από την Επιτροπή Εθνικών Ομάδων της ΕΟΜ 5