X-FIT Μοντέλο X-FIT Διατηρήστε αυτό το πρωτότυπο Εγχειρίδιο λειτουργίας ΜΗΧΑΝΗ SMITH

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Μέγεθος: px
Εμφάνιση ξεκινά από τη σελίδα:

Download "X-FIT Μοντέλο X-FIT Διατηρήστε αυτό το πρωτότυπο Εγχειρίδιο λειτουργίας ΜΗΧΑΝΗ SMITH"

Transcript

1 ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Παρακαλώ διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το όργανο γυμναστικής Περιεχόμενα Οδηγίες ασφάλειας X-FIT 1003 ΜΗΧΑΝΗ SMITH Λίστα υλικών μηχανής SMITH Οδηγίες συναρμολόγησης μηχανής SMITH Λίστα εξαρτημάτων μηχανής SMITH Σχεδιάγραμμα μηχανής SMITH Λίστα υλικών πάγκου Οδηγίες συναρμολόγησης πάγκου Λίστα εξαρτημάτων πάγκου Σχεδιάγραμμα πάγκου Μοντέλο X-FIT 1003 Διατηρήστε αυτό το πρωτότυπο Εγχειρίδιο λειτουργίας ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ FITNESS Λ. ΚΟΥΠΙ 34, ΚΟΡΩΠΙ Τ.Κ Τ.Θ ΤΗΛ.: FAX: Τηλ. για όλη την Ελλάδα:

2 ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΙΣΤΑ ΥΛΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH... 5 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH. 17 ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH.. 18 ΛΙΣΤΑ ΥΛΙΚΩΝ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ.. 19 ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ Ευχαριστούμε που επιλέξατε την αγορά του όργανο γυμναστικής X-FIT 1003 ΜΗΧΑΝΗ SMITH από την εταιρία X-TREME STORES Α.Ε. Για τη δική σας ασφάλεια και όφελος, διαβάστε αυτό το εγχειρίδιο προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το όργανο γυμναστικής. Ως αποκλειστικοί αντιπρόσωποι δεσμευόμαστε να παρέχουμε την πλήρη κάλυψη στις ανάγκες των πελατών μας. Εάν έχετε κάποια ερώτηση ή απορία, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το τεχνικό τμήμα των X-TREME STORES ή με το κατάστημα X-TREME STORES που έχει γίνει η πώληση. 1 ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ Αυτό το μηχάνημα ασκήσεων φτιάχτηκε με γνώμονα την μέγιστη ασφάλειά σας. Εντούτοις, πρέπει να εφαρμόζονται κάποια μέτρα ασφάλειας κατά την χρήση του. Σιγουρευτείτε ότι διαβάσατε όλο το εγχειρίδιο προτού συναρμολογήσετε ή χρησιμοποιήστε το όργανο. Ειδικότερα, χρησιμοποιείστε τα ακόλουθα μέτρα ασφάλειας:

3 1. Κρατήστε τα παιδιά και τα κατοικίδια ζώα μακριά από το μηχάνημα. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ τα παιδιά μόνα, χωρίς την επίβλεψη κάποιου ενήλικου, στο δωμάτιο που έχετε τοποθετήσει το μηχάνημα. 2. Μόνο ένα άτομο κάθε φορά μπορεί να χρησιμοποιεί το μηχάνημα. 3. Εάν ο χρήστης αισθανθεί ίλιγγο, ναυτία, πόνο στο στήθος, η οποιαδήποτε άλλα συμπτώματα ανωμαλίας στον οργανισμό, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ την άσκηση αμέσως και ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ τον ΠΑΘΟΛΟΓΟ σας. 4. Τοποθετήστε το μηχάνημα σε μια καθαρή, και επίπεδη επιφάνεια. ΜΗΝ χρησιμοποιείτε το μηχάνημα κοντά σε νερό ή στο ύπαιθρο. 5. Κρατήστε τα χέρια σας μακριά από όλα τα κινούμενα μέρη. 6. Πάντα να ντύνεστε με κατάλληλα αθλητικά ρούχα κατά την διάρκεια της άσκησης. ΜΗΝ φοράτε ρούχα τα οποία θα μπορούσαν να γίνουν αιτία τραυματισμού αν πιαστούν στα κινούμενα μέρη του μηχανήματος. Επίσης, συνιστούνται αθλητικά παπούτσια τρεξίματος ή αερόμπικ κατά τη χρήση του. 7. Χρησιμοποιείτε το μηχάνημα μόνο για την προορισμένη χρήση του όπως περιγράφεται σε αυτό το εγχειρίδιο. ΜΗΝ χρησιμοποιείτε πρόσθετα μέρη ή εξαρτήματα που δεν συνιστούνται από τον κατασκευαστή. 8. Μην τοποθετείτε αιχμηρά αντικείμενα κοντά στο μηχάνημα. 9. Τα άτομα με ειδικές ανάγκες δεν πρέπει να χρησιμοποιούν το μηχάνημα χωρίς την επίβλεψη κάποιου ειδικού ή ενός παθολόγου. 10. Πριν χρησιμοποιήσετε το μηχάνημα για να εξασκηθείτε, να κάνετε πάντα ασκήσεις διατάσεων και την κατάλληλη προθέρμανση. 11. Ποτέ μην χρησιμοποιείτε το μηχάνημα άμα δεν λειτουργεί σωστά. 12. Προτείνεται κατά την διάρκεια της άσκησης να παρευρίσκεται κάποιος παρατηρητής. ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΤΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΚΗΣΗΣ, ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΣΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΤΩΝ 35 ΕΤΩΝ Ή ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΡΟΫΠΑΡΧΟΝΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΙΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΑΣΚΗΣΕΩΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ. Η X-TREME STORES Α.Ε. ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ Ή ΤΥΧΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΟΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ Ή ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ. ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ. 2 ΛΙΣΤΑ ΥΛΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH

4 3 ΛΙΣΤΑ ΥΛΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH

5 4

6 ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH Τα εργαλεία που απαιτούνται για τη συναρμολόγηση του μηχανήματος είναι: Δύο γαλλικά κλειδιά και κλειδιά Άλεν. ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Συνιστάται αυτό το μηχάνημα να συναρμολογείται από δύο ή περισσότερα άτομα για να αποφευχθεί η πιθανότητα τραυματισμού. ΒΗΜΑ 1 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 1) A.) Ενώστε τους δύο βασικούς σκελετούς /Βάση (#1) με ένα διαγώνιο στήριγμα (#2) στο εσωτερικό τους. Στερεώστε την κάθε άκρη του διαγώνιου στηρίγματος με δύο M10 x 3 ½ Μπουλόνι φορτίου (#79), ένα 4 ¾ x2 υποστήριγμα (#36), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). B.) ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΗΝ σφίξετε τα παξιμάδια και τα μπουλόνια ακόμα. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 1 5

7 ΒΗΜΑ 2 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 2) A.) Συνδέστε δεξιά τον μπροστινό κάθετο άξονα (#3) στα δεξιά του βασικό σκελετό /Βάση (#1). Στερεώστε το με δύο M10x3 μπουλόνια φορτίου (#76), ένα 5 1/8 x2 ¾ υποστήριγμα (#34), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). Μην σφίξετε τα παξιμάδια και τα μπουλόνια ακόμα. B.) Ευθυγραμμίστε ένα Ø 2 ½ λαστιχένιο προστατευτικό (#59) στην τρύπα του βασικού σκελετού /Βάση. Τοποθετήστε μια κατευθυντήρια ράβδο (#25) μέσω του λαστιχένιου προστατευτικού στο βασικό σκελετό /Βάση. Στερεώστε το με ένα M10x1 μπουλόνι Άλεν (#68) και Ø ¾ ροδέλα (#66). C.) Σύρατε ένα πλαίσιο ασφαλούς στοπ (#26) πάνω στη κατευθυντήρια ράβδο (#25). D.) Ενώστε την πάνω τρύπα του δεξιού κάθετου πλαισίου (#5) με την κορυφή της κατευθυντήριας ράβδου (#25). Συνδέστε το πάνω μέρος του δεξιού κάθετου πλαισίου (#5) με την κορυφή του μπροστινού κάθετου άξονα (#3). Συνδέστε το κάτω μέρος του δεξιού κάθετου πλαισίου (#5) με τον βασικό σκελετό /Βάση (#1). E.) Στερεώστε την κατευθυντήρια ράβδο (#25) με το δεξί κάθετο πλαίσιο (#5) με ένα M10x1 μπουλόνι Άλεν (#68) και Ø ¾ ροδέλα (#66). Στερεώστε το δεξί κάθετο πλαίσιο (#5) με τον βασικό σκελετό /Βάση με δύο M10x3 μπουλόνια φορτίου (#76), ένα 6 ¼ x2 υποστήριγμα (#37), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). Μην σφίξετε τα παξιμάδια και τα μπουλόνια ακόμα. F.) Στερεώστε το δεξί κάθετο πλαίσιο (#5) με το μπροστινό κάθετο άξονα (#3) με ένα τριγωνικό υποστήριγμα (#33), M10x3 1/8 μπουλόνι Άλεν (#72), και 3/4 ροδέλα (#66) στην πάνω τρύπα. Στερεώστε τις κάτω δύο τρύπες με δύο M10x3 3/8 μπουλόνια φορτίου (#78), 3/4 ροδέλες (#66) και M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). G.) Επαναλάβετε τις παραπάνω διαδικασίες A, B, C, D, E και F για να εγκαταστήστε και την άλλη πλευρά. H.) Συνδέστε τον μπροστινό πάνω άξονα (#15) με τον μπροστινό κάθετο άξονα (#3) με τα τριγωνικά υποστηρίγματα (#33). Ευθυγραμμίστε τις τρύπες. Στερεώστε την κάθε άκρη με δύο M10x3 3/8 μπουλόνια φορτίου (#78), Ø3/4 ροδέλες (#66), και M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). I.) Ασφαλώς σφίξτε όλα τα παξιμάδια και τα μπουλόνια που εγκαταστήσατε προηγουμένως. 6

8 7 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 2

9 ΒΗΜΑ 3 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 3) A.) Συνδέστε τον πίσω κάθετο άξονα (#6) με το πάνω μέρος του διαγώνιου στηρίγματος (#2). Ενώστε τη βάση ολίσθησης βαρών (#8) με το διαγώνιο στήριγμα από κάτω. Ευθυγραμμίστε τις τρύπες. Στερεώστε τα με δύο M10x3 μπουλόνια φορτίου (#76), Ø ¾ ροδέλες (#66), και M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). B.) Συνδέστε το ταμπλό στηρίγματος πλάτης (#38) με τον πίσω κάθετο άξονα. Στερεώστε τα με δύο M8x2 ½ μπουλόνια Άλεν (#80) και Ø 5/8 ροδέλες (#65). ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 3 8

10 ΒΗΜΑ 4 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 4) A.) Συνδέστε στον άξονα ολίσθησης βαρών (#7) με την βάση ολίσθησης βαρών (#8). Στερεώστε το με τέσσερα M10x1 μπουλόνια φορτίου (#74), Ø ¾ ροδέλες (#66) και M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). B.) Σύρατε την θέση ολίσθησης βαρών (#14) πάνω στον άξονα από το πάνω μέρος του άξονα. Τοποθετήστε το πάνω πλαίσιο (#9) πάνω στον άξονα ολίσθησης βαρών (#7), στον πίσω κάθετο άξονα (#6) και στον μπροστινό πάνω άξονα (#15). C.) Ευθυγραμμίστε τις τρύπες. Ενώστε το πάνω πλαίσιο (#9) με τον άξονα ολίσθησης βαρών (#7) με δύο M10x3 μπουλόνια Άλεν (#71), τέσσερις Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). Μην σφίξετε τα παξιμάδια και τα μπουλόνια ακόμα. D.) Στερεώστε το πάνω πλαίσιο με τον πίσω κάθετο άξονα με δύο M10x2 ¾ μπουλόνια φορτίου (#75), ¾ ροδέλες (#66) και M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). E.) Στερεώστε το πάνω πλαίσιο με τον μπροστινό άξονα με δύο M10x3 1/8 μπουλόνια φορτίου (#77), ένα 5 1/8 x2 3/8 υποστήριγμα (#35), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). Ασφαλώς σφίξτε όλα τα παξιμάδια και τα μπουλόνια που εγκαταστήσατε προηγουμένως. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 4 9

11 ΒΗΜΑ 5 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 5) A.) Συνδέστε την βάση πεταλούδας (#12) στο μπροστινό μέρος του πίσω κάθετου άξονα (#6). Συνδέστε το υποστήριγμα τροχαλίας πεταλούδας (#13) με το πίσω μέρος του πίσω κάθετου άξονα. Ευθυγραμμίστε τις τρύπες. Στερεώστε τα με δύο M10x2 ¾ μπουλόνια φορτίου (#75), Ø ¾ ροδέλες (#66), και M10 παξιμάδια φορτίου (#86). B.) Συνδέστε την δεξιά πεταλούδα (#11) με την τρύπα στην βάση πεταλούδας. Στερεώστε την με ένα δακτυλίδι ασφαλείας (#56), Ø 1 ½ ροδέλες (#67), M6x1 5/8 εξάγωνο μπουλόνι (#83), και M6 παξιμάδι ασφαλείας (#85). C.) Συνδέστε το μαξιλάρι βραχίονα πεταλούδας (#39) στην δεξιά πεταλούδα. Στερεώστε το με δύο M8x2 ½ μπουλόνια Άλεν (#80) και Ø 5/8 ροδέλες (#65). D.) Επαναλάβετε τις παραπάνω διαδικασίες B & C για να εγκαταστήσετε και την άλλη μεριά. E.) Τοποθετήστε δύο υποστηρίγματα στροφών τροχαλίας (#20) μέσα στις τρύπες των υποστηριγμάτων τροχαλίας (#13). Ενώστε το κάθε υποστήριγμα στροφών τροχαλίας με μια Ø ¾ ροδέλα (#66) και M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). Μην σφίξετε τα παξιμάδια και τα μπουλόνια ακόμα. Σιγουρευτείτε ότι το υποστήριγμα να είναι σε θέση να γυρίσει. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 5 10

12 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΣΥΡΜΑΤΩΝ 11

13 ΒΗΜΑ 6 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 6 & σχεδιάγραμμα τοποθέτησης συρμάτων) A.) Συνδέστε το 132 πάνω σύρμα (#41) στο μπροστινό άνοιγμα του πάνω πλαισίου (#9). Συνδέστε μια τροχαλία (#57) στο άνοιγμα. Στερεώστε τη με ένα M10x2 ½ μπουλόνι Άλεν (#70), δύο δακτύλιους τροχαλίας (#62), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). Σιγουρευτείτε το στρογγυλό πώμα του σύρματος να είναι κάτω από το πλαίσιο. B.) Τραβήξτε το σύρμα πέρα από την τροχαλίας κατά μήκος του πάνω πλαισίου στο άνοιγμα του πίσω μέρους του πάνω πλαισίου. Συνδέστε μια τροχαλία με το άνοιγμα. Στερεώστε την με ένα M10x2 ½ μπουλόνι Άλεν (#70), δύο δακτύλιους τροχαλίας (#62), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). C.) Τραβήξτε το σύρμα γύρο από την τροχαλία και ύστερα προς τα κάτω. Τοποθετήστε μια τροχαλία μεταξύ των δύο διπλών υποστηριγμάτων τροχαλίας (#18). Στερεώστε την τροχαλία με ένα M10x1 ¾ μπουλόνι Άλεν (#69), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). Αφήστε το υποστήριγμα να κρέμεται για την ώρα. D.) Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και ύστερα μέχρι το ανοιχτό υποστήριγμα στην κορυφή του άξονα ολίσθησης βαρών (#7). Συνδέστε μια τροχαλία στο υποστήριγμα. Στερεώστε την με ένα M10x3 μπουλόνι Άλεν (#71), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). E.) Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και ύστερα κάτω από την θέση ολίσθησης βαρών (#14). Στερεώστε το σύρμα στην θέση ολίσθησης βαρών με ένα M10x1 μπουλόνι Άλεν (#68), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). F.) Ενώστε την κυρτή λαβή (#29) με το πάνω σύρμα με μια κοντή αλυσίδα (#63) και δύο C- Clips (#61). G.) Συνδέστε δύο βάσης για βάρη Ολυμπιακού τύπου (#43) με την θέση βαρών στην θέση ολίσθησης βαρών. Συνδέστε δύο σφικτήρες (#60) στην βάση για βάρη ολυμπιακού τύπου. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 6 12

14 ΒΗΜΑ 7 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 7 & σχεδιάγραμμα τοποθέτησης συρμάτων) A.) Συνδέστε τη μια άκρη του 87 σύρμα πεταλούδας στο κλιπ της δεξιά πεταλούδα (#11). Τραβήξτε το σύρμα από την δεξιά μεριά του υποστηρίγματος στροφών τροχαλίας (#20). B.) Συνδέστε μια τροχαλία (#57) με το υποστήριγμα. Στερεώστε την με ένα M10x1 ¾ μπουλόνι Άλεν (#69), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). C.) Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και ύστερα προς τα κάτω. Συνδέστε το σύρμα με ένα μονό υποστήριγμα τροχαλιών (#19). Επαναλάβετε την παραπάνω διαδικασία B για να εγκαταστήσετε μια τροχαλία. Αφήστε το υποστήριγμα να κρέμεται για την ώρα. D.) Τραβήξτε το σύρμα προς τα πάνω στα δεξιά του υποστηρίγματος στροφών τροχαλιών. Επαναλάβετε την παραπάνω διαδικασία B για να εγκαταστήσετε την άλλη τροχαλία. E.) Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και ύστερα μαγκώστε το στην αριστερή πεταλούδα. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 7 13

15 ΒΗΜΑ 8 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 8 & σχεδιάγραμμα τοποθέτησης συρμάτων) A.) Συνδέστε το 132 κάτω σύρμα (#40) στο άνοιγμα στο κάτω μέρος του πίσω κάθετου άξονα (#6). Συνδέστε μια τροχαλία με το άνοιγμα. Συνδέστε δύο δακτύλιους τροχαλίας (#62) με τις τρύπες στην εξωτερική πλευρά του ανοίγματος. Συνδέστε την βάση ποδιών (#16) με τους δακτύλιους. Ευθυγραμμίστε τις τρύπες και στερεώστε με ένα M10x3 3/8 μπουλόνι Άλεν (#73), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). B.) Τραβήξτε το σύρμα κάτω από την τροχαλία στο ανοιχτό υποστήριγμα στην βάση ολίσθησης βαρών (#8). Τοποθετήστε μια τροχαλία με ένα M10x1 ¾ μπουλόνι Άλεν (#69), δύο 3/4 ροδέλες (#66) και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και ύστερα πάνω από το διπλό υποστήριγμα τροχαλίας που εγκαταστήσατε προηγουμένως στο Βήμα-6. Τοποθετήστε μια τροχαλία. C.) Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και ύστερα προς τα κάτω στο άνοιγμα του υποστηρίγματος στον πίσω κάθετο άξονα. Τοποθετήστε μια τροχαλία. D.) Τραβήξτε το σύρμα γύρω από την τροχαλία και προς τα πάνω στο μονό υποστήριγμα τροχαλίας που προηγουμένως εγκαταστήσατε στο Βήμα-7. Συνδέστε το σύρμα με μια κοντή αλυσίδα (#63) χρησιμοποιώντας ένα C-clip (#61). Συνδέστε την κοντή αλυσίδα με το υποστήριγμα. Στερεώστε τα με ένα M10x1 μπουλόνι Άλεν (#68), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#86). Ρυθμίστε το τέντωμα του σύρματος ρυθμίζοντας το μήκος της αλυσίδας. E.) Στερεώστε την βάση ποδιών (#16) στην βάση ολίσθησης βαρών (#8) με δύο M10x1 μπουλόνια Άλεν (#68), τέσσερις Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). F.) Ενώστε την μακριά αλυσίδα (#64) στο κάτω σύρμα με ένα C-clip. Για ποικιλία ασκήσεων, ενώστε ένα από τα παρακάτω εξαρτήματα: Περιστρεφόμενη λαβή ασκήσεων (#30), Λαβή ασκήσεων V-σχήματος (#88), Λουρί αστραγάλων (#89), Μονή χειρολαβή (λουρί) ασκήσεων (#90), ή Σχοινί τρικεφάλων (#91) με ένα C-clip. 14

16 15 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 8

17 ΒΗΜΑ 9 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 9) A.) ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Συνιστάται η βοήθεια και κάποιου άλλου ατόμου για αυτό το βήμα. Τοποθετήστε την λαβή ανύψωσης (#27) μεταξύ των δύο πλαισίων ασφάλειας στοπ (#26). Ευθυγραμμίστε τις τρύπες. Περάστε την μπάρα βαρών (#28) στο πλαίσιο ασφάλειας στοπ από την μια άκρη και διαμέσου της λαβής ανύψωσης (#27) στο άλλο πλαίσιο ασφάλειας στοπ στην απέναντι πλευρά. Στερεώστε την μπάρα βαρών στο κάθε πλαίσιο ασφάλειας στοπ με ένα M8x3/8 μπουλόνι Άλεν (#81). B.) Γυρίστε τον γάντζο ασφάλειας από την μπροστινή μεριά της λαβής ανύψωσης για να επιλέξετε την θέση της στις επιλεγόμενες τρύπες στον μπροστινό κάθετο άξονα (#3). C.) Συνδέστε μια μακριά βάση για βάρη ολυμπιακού τύπου (#44) στο τέλος και των δύο άκρων τις μπάρας βαρών. Τοποθετήστε έναν σφικτήρα (#60) στο τέλος της μπάρας. D.) Συνδέστε τις έξι θέσεις βαρών (#17) στα αριστερά και δεξιά των κάθετων πλαισίων (#4&5). Στερεώστε κάθε θέση βαρών με δύο M10x2 ¾ μπουλόνια φορτίου (#75), ένα 4 ¾ x2 υποστήριγμα (#36), δύο Ø ¾ ροδέλες (#66), και δύο M10 παξιμάδια ασφαλείας (#86). E.) Συνδέστε τις έξι βάσεις για βάρη ολυμπιακού τύπου (#43) στις έξι θέσεις βαρών. Τοποθετήστε τους έξι σφικτήρες (#60) στις βάσεις. F.) Τοποθετήστε τον αριστερό και δεξί γάντζο μπάρας (#21&22), τον αριστερό και δεξί γάντζο ασφάλειας (#23&24) στις επιλεγμένες τρύπες στους μπροστινούς κάθετους άξονες (#3). ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 9 16

18 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 17

19 ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΜΗΧΑΝΗΣ SMITH Νο. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΕΜ. Νο. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΕΜ. 1 Βασικός σκελετός /Βάση /8 Τετράγωνο προστατευτικό καπάκι 2 2 Διαγώνιο στήριγμα ¾ x 2 Προστατευτικό καπάκι 1 3 Μπροστινός κάθετος άξονας 2 53 Ø 1 Κωνοειδή προστατευτικό καπάκι 14 4 Αριστερό κάθετο πλαίσιο /8 x 2 Περικόχλιο 2 5 Δεξί κάθετο πλαίσιο 1 55 Λαβή ολισθήσεως 4 6 Πίσω κάθετος άξονας 1 56 Δακτυλίδι ασφαλείας 2 7 Άξονας ολίσθησης βαρών 1 57 Τροχαλία 11 8 Βάση ολίσθησης βαρών 1 58 Ø 1 ¾ Λαστιχένιο προστατευτικό 1 9 Πάνω πλαίσιο 1 59 Ø 2 ½ Λαστιχένιο προστατευτικό 2 10 Αριστερή πεταλούδα 1 60 Σφικτήρας Δεξιά πεταλούδα 1 61 C-Clip 5 12 Βάση πεταλούδας 1 62 Δακτύλιος τροχαλίας 6 13 Υποστήριγμα τροχαλίας πεταλούδας 1 63 Κοντή αλυσίδα 2 14 Θέση ολίσθησης βαρών 1 64 Μακριά αλυσίδα 1 15 Μπροστινός πάνω άξονας 1 65 Ø 5/8 Ροδέλα 6 16 Βάση ποδιών 1 66 Ø ¾ Ροδέλα Θέση βαρών 6 67 Ø 1 ½ Ροδέλα 2 18 Διπλό υποστήριγμα τροχαλίας 2 68 M10 x 1 Μπουλόνι Άλεν 8 19 Μονό υποστήριγμα τροχαλίας 1 69 M10 x 1 ¾ Μπουλόνι Άλεν 7 20 Υποστήριγμα στροφών τροχαλίας 2 70 M10 x 2 ½ Μπουλόνι Άλεν 2 21 Αριστερός γάντζος μπάρας 1 71 M10 x 3 Μπουλόνι Άλεν 3 22 Δεξής γάντζος μπάρας 1 72 M10 x 3 1/8 Μπουλόνι Άλεν 2 23 Αριστερός γάντζος ασφάλειας 1 73 M10 x 3 3/8 Μπουλόνι Άλεν 1 24 Δεξής γάντζος ασφάλειας 1 74 M10 x 1 Μπουλόνι φορτίου 4 25 Κατευθυντήρια ράβδος 2 75 M10 x 2 ¾ Μπουλόνι φορτίου Πλαίσιο ασφάλειας στοπ 2 76 M10 x 3 Μπουλόνι φορτίου Λαβή ανύψωσης 1 77 M10 x 3 1/8 Μπουλόνι φορτίου 2 28 Μπάρα βαρών 1 78 M10 x 3 3/8 Μπουλόνι φορτίου 8 29 Κυρτή λαβή 1 79 M10 x 3 ½ Μπουλόνι φορτίου 4 30 Περιστρεφόμενη λαβή 1 80 M8 x 2 ½ Μπουλόνι Άλεν 6 31 Περιστρεφόμενη χειρολαβή 1 81 M8 x 3/8 Μπουλόνι Άλεν 4 32 Επιχρωμιωμένο πλαίσιο 2 82 M6 x 5/8 Βίδα Philips 1 33 Τριγωνικό υποστήριγμα 2 83 M6 x 1 5/8 Εξάγωνο μπουλόνι /8 x 2 ¾ Υποστήριγμα 2 84 Επιχρωμιωμένη βίδα /8 x 2 3/8 Υποστήριγμα 1 85 M6 Παξιμάδι ασφαλείας ¾ x 2 Υποστήριγμα 8 86 M10 Παξιμάδι ασφαλείας ¼ x 2 Υποστήριγμα 2 87 Ø 1 Προστατευτικό καπάκι 6 38 Ταμπλό στηρίγματος πλάτης 1 88 Λαβή ασκήσεων V- Σχήματος 1 39 Μαξιλάρι βραχίονα πεταλούδας 2 89 Λουρί αστραγάλων Κάτω σύρμα 1 90 Μονή χειρολαβή (λουρί) ασκήσεων Πάνω σύρμα 1 91 Σχοινί τρικεφάλων Σύρμα πεταλούδας 1 #6 Κλειδί Άλεν (εργαλείο) 1 43 Βάση για βάρη ολυμπιακού τύπου 8 #5 Κλειδί Άλεν (εργαλείο) 1 44 Βάση μακριά για βάρη ολυμπιακού τύπου 2 #4 Κλειδί Άλεν (εργαλείο) 1 45 Περιστρεφόμενη ράβδος χειρολαβών 2 46 Χερούλια κυρτής λαβής 2 47 Ø 1 x 3 1/8 Δακτύλιος 2 48 Ø 1 ½ x 1 Δακτύλιος ½ Τετράγωνο προστατευτικό καπάκι ¾ Τετράγωνο προστατευτικό καπάκι 7 18

20 ΛΙΣΤΑ ΥΛΙΚΩΝ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ 19

21 ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ Τα εργαλεία που απαιτούνται για τη συναρμολόγηση του μηχανήματος είναι: Δύο γαλλικά κλειδιά και κλειδιά Άλεν. ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Συνιστάται αυτό το μηχάνημα να συναρμολογείται από δύο ή περισσότερα άτομα για να αποφευχθεί η πιθανότητα τραυματισμού. ΒΗΜΑ 1 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 1) C.) Συνδέστε τον βασικό σκελετό /Βάση (#1) με τον μπροστινό και πίσω σταθεροποιητή (#2 & 3). Στερεώστε κάθε άκρη με δύο M10x¾ μπουλόνια Άλεν (#36) και ¾ ροδέλες (#42). Συνδέστε ένα ρυθμιστή ασφαλείας (#23) με την τρύπα κάτω από τον βασικό σκελετό /Βάση. D.) Σύρατε το ολισθηρό πλαίσιο (#8) πάνω στην ράβδο ρύθμισης κλήσης (#9). Ευθυγραμμίστε την τρύπα και ύστερα στερεώστε την με ένα ρυθμιστή ασφαλείας (#23) για να κρατήσετε το ολισθηρό πλαίσιο στη θέση του. E.) Συνδέστε την ράβδο ρύθμισης κλήσης με τα υποστηρίγματα στο βασικό σκελετό /Βάση. Στερεώστε κάθε άκρη με ένα M10x2 ½ μπουλόνι φορτίου (#35), ¾ ροδέλες (#42), και M10 παξιμάδι ασφαλείας (#44). ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 1 20

22 ΒΗΜΑ 2 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 2) A. Συνδέστε τέσσερις δακτύλιους (#27) με ένα υποστήριγμα καθίσματος (#6). B. Συνδέστε ένα υποστήριγμα πλάτης (#7) με το πίσω μέρος του υποστηρίγματος καθίσματος (#6). Ευθυγραμμίστε τις τρύπες και στερεώστε με ένα M10x1 ¾ μπουλόνι Άλεν (#37) και ¾ ροδέλες (#42). Επαναλάβετε την ίδια διαδικασία για να εγκαταστήσετε και την άλλη πλευρά. C. Συνδέστε δύο δακτύλιους με τον άξονα στο ολισθηρό πλαίσιο (#8). Συνδέστε δύο δακτύλιους σε κάθε υποστήριγμα πλάτης (#7). Ευθυγραμμίστε τις τρύπες και στερεώστε με ένα M10x6 ¾ μπουλόνι Άλεν (#38), δύο ¾ ροδέλες (#42), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#44). Μην σφίξετε το παξιμάδι και το μπουλόνι. Τα υποστηρίγματα πρέπει να γυρίζουν στο μπουλόνι. D. Συνδέστε δύο δακτύλιους με τον άξονα στον βασικό σκελετό /Βάση (#1). Χαλαρώστε και τραβήξτε τον ρυθμιστή ασφαλείας στο ολισθηρό πλαίσιο (#8). Το ολισθηρό πλαίσιο πρέπει να είναι σε θέση να γλιστράει στην επιχρωμιωμένη ράβδο ρύθμισης κλήσης (#9). Ευθυγραμμίστε τα δύο υποστηρίγματα καθίσματος (#6) και στις δύο άκρες του άξονα στο βασικό σκελετό /Βάση. Στερεώστε με ένα M10x8 ¼ μπουλόνι Άλεν (#39), δύο ¾ ροδέλες (#42), και ένα M10 παξιμάδι ασφαλείας (#44). E. Χρησιμοποιείστε τον ρυθμιστή ασφαλείας στο ολισθηρό πλαίσιο (#8) για να ρυθμίσετε και να ασφαλίσετε τη θέση της κλήσης στο υποστήριγμα πλάτης. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 2 21

23 ΒΗΜΑ 3 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 3) A.) Τοποθετήστε το στήριγμα πλάτης (#14) πάνω στο υποστήριγμα πλάτης (#7). Στερεώστε το με τέσσερα M8x2 μπουλόνια Άλεν (#40) και 5/8 ροδέλες (#43). B.) Τοποθετήστε το μαξιλάρι καθίσματος (#13) πάνω στο υποστήριγμα καθίσματος (#6). Στερεώστε το με τέσσερα M8x2 μπουλόνια Άλεν (#40) και 5/8 ροδέλες (#43). ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 3 22

24 ΒΗΜΑ 4 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 4) A.) Συνδέστε το όργανο εξάσκησης ποδιών (#5) με το ανοιχτό υποστήριγμα του βασικού σκελετού /Βάση (#1). Στερεώστε το με έναν άξονα (#17), δύο M10x¾ μπουλόνια Άλεν (#36), και δύο ¾ ροδέλες (#42). B.) Βάλτε ένα σωλήνα στήριξης αφρώδη ρολού (#10) στο μισό της απόστασης μέσα στην τρύπα στο βασικό σκελετό /Βάση. Βάλτε δύο σωλήνες στήριξης αφρώδη ρολού στο μισώ της απόστασης μέσα στην τρύπα στο όργανο εξάσκησης ποδιών (#5). Σπρώξτε έξι αφρώδη ρολά (#24) επάνω στις δύο άκρες των σωλήνων. Ταπώστε έξι προστατευτικά καπάκι αφρώδη ρολών (#25) μέσα στους σωλήνες. C.) Σύρατε την λαβή ολυμπιακού τύπου (#20) μέσα στη θέση βαρών στο στήριγμα ρυθμιστή ποδιών. Συνδέστε ένα σφικτήρα (#22) στην λαβή. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 4 23

25 ΒΗΜΑ 5 ο (βλ. Σχεδιάγραμμα 5) A.) Συνδέστε το μαξιλάρι χεριών (#15) στο σκελετό μαξιλαριού χεριών (#4). Στερεώστε το με δύο M8x5/8 μπουλόνια Άλεν (#41) και δύο 5/8 ροδέλες (#43). Τοποθετήστε τον σκελετό μαξιλαριού χεριών στο μπροστινό άνοιγμα του βασικού σκελετού /Βάση (#1). Χρησιμοποιείστε τον ρυθμιστή ασφαλείας για να ρυθμίστε το επιθυμητό ύψος που θέλετε να έχει το μαξιλάρι χεριών. B.) Συνδέστε το υποστήριγμα πλαισίου περιστρεφόμενης λαβής (#11) στο ανοικτό υποστήριγμα του οργάνου εξάσκησης ποδιών (#5). Ασφαλίστε το με ένα, πύρο L- σχήματος (#21). C.) Όποτε χρησιμοποιείτε τον όργανο εξάσκησης ποδιών, αφαιρέστε τον πύρο, την περιστρεφόμενη χειρολαβή και το μαξιλάρι χεριών για να κάνετε τις ασκήσεις. ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 5 24

26 25

27 ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΥ Νο. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΕΜ. 1 Βασικός σκελετός /Βάση 1 2 Μπροστινός σταθεροποιητής 1 3 Πίσω σταθεροποιητής 1 4 Σκελετός μαξιλαριού χεριών 1 5 Όργανο εξάσκησης ποδιών 1 6 Υποστήριγμα καθίσματος 2 7 Υποστήριγμα πλάτης 2 8 Ολισθηρό πλαίσιο 1 9 Ράβδος ρύθμισης κλήσης 1 10 Σωλήνας στήριξης αφρώδη ρολού /μαξιλαράκι 3 11 Υποστήριγμα πλαισίου περιστρεφόμενης λαβής 1 12 Περιστρεφόμενη χειρολαβή 1 13 Μαξιλάρι καθίσματος 1 14 Στήριγμα πλάτης 1 15 Μαξιλάρι χεριών 1 16 Χειρολαβή περιστρεφόμενης λαβής 2 17 Άξονας 1 18 Ø 2 3/8 Δακτύλιος 2 19 Ø 1 ½ Δακτύλιος 2 20 Λαβή ολυμπιακού τύπου 1 21 Πύρος L-σχήματος 1 22 Σφικτήρας 1 23 Ρυθμιστής ασφαλείας 2 24 Αφρώδη ρολό /μαξιλαράκι 6 25 Προστατευτικό καπάκι αφρώδη ρολού /μαξιλαριού 6 26 Ø ¾ x ½ Δακτύλιος 2 27 Δακτύλιος /8 x 1 5/8 Προστατευτικό καπάκι 1 29 Ø 1 Κωνοειδή σχήματος προστατευτικό καπάκι 1 30 Ø 1 Προστατευτικό καπάκι /8 x 2 3/8 Προστατευτικό καπάκι /8 x ¾ Προστατευτικό καπάκι Τετράγωνο πλαστικό ολισθήσεως 3 34 Προστατευτικό καπάκι σταθεροποιητή 4 35 M10 x 2 ½ Μπουλόνι φορτίου 2 36 M10 x ¾ Μπουλόνι Άλεν 6 37 M10 x 1 ¾ Μπουλόνι Άλεν 2 38 M10 x 6 ¾ Μπουλόνι Άλεν 1 39 M10 x 8 ¼ Μπουλόνι Άλεν 1 40 M8 x 2 Μπουλόνι Άλεν 8 41 M8 x 5/8 Μπουλόνι Άλεν 2 42 Ø ¾ Ροδέλα Ø 5/8 Ροδέλα M10 Παξιμάδι ασφαλείας 4 26

28 ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ FITNESS Λ. ΚΟΥΠΙ 34, ΚΟΡΩΠΙ Τ.Κ Τ.Θ ΤΗΛ.: FAX: Τηλ. για όλη την Ελλάδα:

X-FIT Μοντέλο X-FIT Διατηρήστε αυτό το πρωτότυπο εγχειρίδιο. Εγχειρίδιο λειτουργίας ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ

X-FIT Μοντέλο X-FIT Διατηρήστε αυτό το πρωτότυπο εγχειρίδιο. Εγχειρίδιο λειτουργίας ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Παρακαλώ διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το όργανο γυμναστικής Περιεχόμενα Οδηγίες ασφάλειας X-FIT 1002 ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ Λίστα υλικών Οδηγίες συναρμολόγησης

Διαβάστε περισσότερα

Power Bench ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

Power Bench ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ Power Bench ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ΠΡΙΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΠΡΙΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ

Διαβάστε περισσότερα

Adjustable Dumbbell Bench

Adjustable Dumbbell Bench Adjustable Dumbbell Bench ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ΠΡΙΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΠΡΙΝ

Διαβάστε περισσότερα

# 44260 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

# 44260 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ Πολυόργανο # 44260 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ # 44260

Διαβάστε περισσότερα

# 44266 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

# 44266 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ Πολυόργανο # 44266 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ # 44266

Διαβάστε περισσότερα

# 43974 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

# 43974 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ Πολυόργανο # 43974 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ # 43974

Διαβάστε περισσότερα

# 43973 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

# 43973 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ Πολυόργανο # 43973 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ # 43973

Διαβάστε περισσότερα

ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ X-FIT 2125

ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ X-FIT 2125 ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ X-FIT 2125 ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ 1. Αποθηκεύστε το X-FIT 2125 σε καθαρό και στεγνό μέρος. 2. Εάν το X-FIT 2125 παραμείνει αποθηκευμένο για 1 χρόνο ή περισσότερο, προς αποφυγή καταστροφής του ηλεκτρονικού

Διαβάστε περισσότερα

# 43976 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

# 43976 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ Πολυόργανο # 43976 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ # 43976

Διαβάστε περισσότερα

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ No ΟΝΟΜΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ A ΑΝΩ ΕΓΚΑΡΣΙΑ ΔΟΚΟΣ 1 Β ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗΣ 1 C ΠΙΣΩ ΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗΣ 1 D ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΗ ΔΟΚΟΣ 1 Ε ΚΥΡΙΑ ΒΑΣΗ 1 F ΔΟΚΟΣ

Διαβάστε περισσότερα

SPEEDING BIKE X-FIT 200. Εγχειρίδιο Χρήσης

SPEEDING BIKE X-FIT 200. Εγχειρίδιο Χρήσης SPEEDING BIKE X-FIT 200 Εγχειρίδιο Χρήσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε το ποδήλατο εκγύμνασης. Διατηρήστε αυτό το εγχειρίδιο για μελλοντική χρήση. Οι

Διαβάστε περισσότερα

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ No ΟΝΟΜΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ A ΑΝΩ ΕΓΚΑΡΣΙΑ ΔΟΚΟΣ 1 Β ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗΣ 1 C ΠΙΣΩ ΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗΣ 1 D ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΗ ΔΟΚΟΣ 1 Ε ΚΥΡΙΑ ΒΑΣΗ 1 F ΔΟΚΟΣ

Διαβάστε περισσότερα

Οι προδιαγραφές αυτού του προϊόντος μπορεί να διαφέρουν από τη φωτογραφία και να γίνουν αλλαγές χωρίς προειδοποίηση.

Οι προδιαγραφές αυτού του προϊόντος μπορεί να διαφέρουν από τη φωτογραφία και να γίνουν αλλαγές χωρίς προειδοποίηση. X-FIT 201 SPEEDING BIKE Εγχειρίδιο Χρήσης Οι προδιαγραφές αυτού του προϊόντος μπορεί να διαφέρουν από τη φωτογραφία και να γίνουν αλλαγές χωρίς προειδοποίηση. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Διαβάστε

Διαβάστε περισσότερα

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΑ ΛΙΣΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ No ΟΝΟΜΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΟΣ A ΚΥΡΙΑ ΒΑΣΗ 1 Β ΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗΣ 2 C ΜΠΑΡΑ ΡΥΘΜΙΣΤΗ ΠΙΕΣΗΣ 1 D ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΗ ΔΟΚΟΣ 1 Ε ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΗ ΔΟΚΟΣ 1 F ΡΑΒΔΟΣ-ΟΔΗΓΟΣ 2

Διαβάστε περισσότερα

TWIST N SHAPE ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

TWIST N SHAPE ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ Κωδ: ΤΟΥΙΣΤΣΕΙΠ TWIST N SHAPE ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ Διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης του προϊόντος πριν το χρησιμοποιήσετε. Μέγιστο βάρος χρήστη: 150 kg ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ 1. Πριν ξεκινήσετε

Διαβάστε περισσότερα

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΟΡΘΟΣΤΑΤΕΣ & ΤΡΟΧΑΛΙΑ Β-7

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΟΡΘΟΣΤΑΤΕΣ & ΤΡΟΧΑΛΙΑ Β-7 Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΟΛΥΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΟΡΘΟΣΤΑΤΕΣ & ΤΡΟΧΑΛΙΑ Β-7 Παρόµοια Απεικόνιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑ ΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ Συγχαρητήρια για την απόκτηση του νέου σας µηχανήµατος γυµναστικής.

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες ασφαλείας ΠΡΟΣΟΧΗ:

Οδηγίες ασφαλείας ΠΡΟΣΟΧΗ: Οδηγίες ασφαλείας ΠΡΟΣΟΧΗ: Προκειμένου να μειωθεί ο κίνδυνος πρόκλησης σοβαρών τραυματισμών, διαβάστε τις ακόλουθες οδηγίες ασφαλείας πριν χρησιμοποιήσετε το προϊόν. 1. Συναρμολογήστε το μηχάνημα σύμφωνα

Διαβάστε περισσότερα

ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ X-FIT 203 Εγχειρίδιο Χρήσης

ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ X-FIT 203 Εγχειρίδιο Χρήσης ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ X-FIT 203 Εγχειρίδιο Χρήσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε το ποδήλατο εκγύμνασης. Διατηρήστε αυτό το εγχειρίδιο για μελλοντική χρήση.

Διαβάστε περισσότερα

ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ X-FIT 800. Εγχειρίδιο Χρήστη ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ X-FIT 800. Εγχειρίδιο Χρήστη ΠΡΟΣΟΧΗ! ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ X-FIT 800 Εγχειρίδιο Χρήστη ΠΡΟΣΟΧΗ! Παρακαλώ διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεχτικά πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το προϊόν. Κρατήστε αυτές τις οδηγίες για μελλοντική χρήση. Τα χαρακτηριστικά αυτού

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες συναρμολόγησης

Οδηγίες συναρμολόγησης Οδηγίες συναρμολόγησης ΒΗΜΑ 1 1. Τοποθετήστε το κάλυμμα άκρου (12) στον κάτω σωλήνα (1). 2. Συνδέστε το πλαίσιο σύνδεσης (2) με τον κάτω σωλήνα (1) χρησιμοποιώντας τις εξαγωνικές βίδες 2*M8*80 (16), τις

Διαβάστε περισσότερα

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! ΚΑΘΙΣΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ Χ-FIT 205 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες χρήσης προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το προϊόν. Διατηρήστε αυτό εγχειρίδιο για μελλοντική χρήση. Οι

Διαβάστε περισσότερα

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Καθιστό Ποδήλατο X-FIT 204 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες χρήσης προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το προϊόν. Διατηρήστε αυτό εγχειρίδιο για μελλοντική χρήση. Οι

Διαβάστε περισσότερα

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η. Πάγκος Γυμναστικής Β-16

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η. Πάγκος Γυμναστικής Β-16 Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η Πάγκος Γυμναστικής Β-16 ΛΙΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΩΝ 1-1x BACK REST - ΠΛΑΤΗ ΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ 2-1x SEAT PAD - ΚΑΘΙΣΜΑ 3-1x ARMREST ΘΕΣΗ ΧΕΡΙΩΝ 4-1x MAIN BEAM ΚΥΡΙΩΣ ΔΟΚΟΣ 5-1x CROSS BEAM ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ

Διαβάστε περισσότερα

Μεγέθη στρογγυλοποιημένα στα πλησιέστερα πόδια. Εξωτερικές Διαστάσεις (Lid Edge to Lid Edge) Πλάτος Βάθος Ύψος

Μεγέθη στρογγυλοποιημένα στα πλησιέστερα πόδια. Εξωτερικές Διαστάσεις (Lid Edge to Lid Edge) Πλάτος Βάθος Ύψος 01ADH-GR 724801117 Εγχειρίδιο Ιδιοκτήτη & Οδηγίες Συναρμολόγησης Νο. Μοντέλου R STA42-A 4 x 2 Nominal Size Μέγεθος Βάσης 51 x 27 7/8 129,5 εκ x 70,8 εκ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ Μεγέθη στρογγυλοποιημένα στα

Διαβάστε περισσότερα

ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ PRO EVOLUTION Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ PRO EVOLUTION Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ PRO EVOLUTION Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ tmstore.gr Κωδ: ΠΡΟΕΒ Τα κύρια χαρακτηριστικά του οργάνου είναι τα εξής: ύο όργανα γυµναστικής σε ένα Συνιστάται για την εκγύµναση των κοιλιακών

Διαβάστε περισσότερα

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ IS901

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ IS901 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ IS901 LEG PRESS & HACK SQUAT ΠΡΟΣΟΧΗ! Διαβάστε προσεκτικά όλες τις οδηγίες πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το προϊόν! ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ...1 ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ... 2 ΒΑΣΙΚΑ

Διαβάστε περισσότερα

Μπροστινός εκτροχιαστής

Μπροστινός εκτροχιαστής (Greek) DM-FD0002-05 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου Μπροστινός εκτροχιαστής FD-9000 FD-6800 FD-5800 FD-4700 ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ... 3 ΓΙΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ... 4 ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ... 5 ΡΥΘΜΙΣΗ... 9

Διαβάστε περισσότερα

ΠΑΓΚΟΣ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΟΣ Β-3

ΠΑΓΚΟΣ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΟΣ Β-3 Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΑΓΚΟΣ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΟΣ Β-3 Παρόµοια Απεικόνιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑ ΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ ΜΕΖΟΥΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΙ ΕΣ ΣΥΝ ΕΣΕΩΝ Manual ALPINE FITNESS ΠΑΓΚΟΣ B-3 2 Συγχαρητήρια

Διαβάστε περισσότερα

Puritan Bennett. τροχήλατη βάση στερέωσης συμπιεστή αναπνευστήρα σειράς 800 τροχήλατη βάση στατού αναπνευστήρα σειράς 800. Έλεγχος περιεχομένου κιτ

Puritan Bennett. τροχήλατη βάση στερέωσης συμπιεστή αναπνευστήρα σειράς 800 τροχήλατη βάση στατού αναπνευστήρα σειράς 800. Έλεγχος περιεχομένου κιτ Οδηγίες Εγκατάστασης Puritan Bennett TM τροχήλατη βάση στερέωσης συμπιεστή αναπνευστήρα σειράς 800 τροχήλατη βάση στατού αναπνευστήρα σειράς 800 Έλεγχος περιεχομένου κιτ Βεβαιωθείτε ότι έχετε όλα τα εξαρτήματα

Διαβάστε περισσότερα

ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ML X-FIT ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ

ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ML X-FIT ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ML X-FIT 30605 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Διαβάστε όλες τις οδηγίες πριν χρησιμοποιήσετε το όργανο. Διατηρείστε το Εγχειρίδιο Λειτουργίας για μελλοντική αναφορά. Οι προδιαγραφές του

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες συναρμολόγησης Wagon BBQ 0439A

Οδηγίες συναρμολόγησης Wagon BBQ 0439A Οδηγίες συναρμολόγησης Wagon BBQ 0439A 1 Πρόλογος Παρακαλώ διαβάστε προσωπικά το εγχειρίδιο συναρμολόγησης και λειτουργίας αυτό πριν ενεργοποιήσετε το GRILLCHEF μπάρμπεκιου. Σύντομα θα διαπιστώσετε ότι

Διαβάστε περισσότερα

ORBITRAC 2000 Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

ORBITRAC 2000 Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ORBITRAC 2000 Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ tmstore.gr Κωδ: ΟΡΜΠ2000 ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΡΙΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΪΟΝ. ΦΥΛΑΞΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ

Διαβάστε περισσότερα

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟ G-5. Παρόµοια Απεικόνιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑ ΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟ G-5. Παρόµοια Απεικόνιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑ ΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟ G-5 Παρόµοια Απεικόνιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑ ΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ ΜΕΤΡΟ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΙ ΕΣ ΤΩΝ ΣΥΝ ΕΣΕΩΝ Συγχαρητήρια για την απόκτηση του νέου σας µηχανήµατος

Διαβάστε περισσότερα

Λεβιές ταχυτήτων. Εγχειρίδιο αντιπροσώπου. RAPIDFIRE Plus. Λεβιές ταχυτήτων αντίχειρα SL-TZ500. ΔΡΟΜΟΥ MTB Τρέκινγκ. City Touring/ Απλό Ποδήλατο

Λεβιές ταχυτήτων. Εγχειρίδιο αντιπροσώπου. RAPIDFIRE Plus. Λεβιές ταχυτήτων αντίχειρα SL-TZ500. ΔΡΟΜΟΥ MTB Τρέκινγκ. City Touring/ Απλό Ποδήλατο (Greek) DM-MDSL001-01 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου ΔΡΟΜΟΥ MTB Τρέκινγκ City Touring/ Απλό Ποδήλατο URBAN SPORT E-BIKE Λεβιές ταχυτήτων RAPIDFIRE Plus SL-M2000 SL-M3010 SL-M4010 Λεβιές ταχυτήτων αντίχειρα SL-TZ500

Διαβάστε περισσότερα

ΕΛΛΕΙΠΤΙΚO X-FIT 708 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ

ΕΛΛΕΙΠΤΙΚO X-FIT 708 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΕΛΛΕΙΠΤΙΚO X-FIT 708 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε το προϊόν. Διατηρήστε το εγχειρίδιο για μελλοντική χρήση. Οι προδιαγραφές για αυτό

Διαβάστε περισσότερα

Εγχειρίδιο Οδηγιών Διαβάστε προσεκτικά πριν από την πρώτη χρήση

Εγχειρίδιο Οδηγιών Διαβάστε προσεκτικά πριν από την πρώτη χρήση Εγχειρίδιο Οδηγιών Διαβάστε προσεκτικά πριν από την πρώτη χρήση 1 ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΔΙΧΤΥ 1. Λίστα εξαρτημάτων Αριθμός Περιγραφή 6/8 10/12/13/14 15 1 Eπάνω στύλος A 6τμχ 8 τμχ 12

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες συναρµολόγησης ιαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες συναρµολόγησης και ασφάλειας. Αφιερώστε τον απαιτούµενο χρόνο για να συναρµολογήσετε την

Οδηγίες συναρµολόγησης ιαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες συναρµολόγησης και ασφάλειας. Αφιερώστε τον απαιτούµενο χρόνο για να συναρµολογήσετε την Οδηγίες συναρµολόγησης ιαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες συναρµολόγησης και ασφάλειας. Αφιερώστε τον απαιτούµενο χρόνο για να συναρµολογήσετε την ψησταριά και αφήστε ελεύθερο χώρο τουλάχιστον 2-3 m 2. Να

Διαβάστε περισσότερα

Ελλειπτικό X-FIT 703. Εγχειρίδιο Χρήσης

Ελλειπτικό X-FIT 703. Εγχειρίδιο Χρήσης Ελλειπτικό X-FIT 703 Εγχειρίδιο Χρήσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε το προϊόν. Φυλάξτε αυτό το εγχειρίδιο χρήσης για μελλοντική χρήση. Οι προδιαγραφές

Διαβάστε περισσότερα

Μπροστινός εκτροχιαστής

Μπροστινός εκτροχιαστής (Greek) DM-RAFD001-03 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου ΔΡΟΜΟΥ MTB Τρέκινγκ City Touring/ Απλό Ποδήλατο URBAN SPORT E-BIKE Μπροστινός εκτροχιαστής DURA-ACE FD-R9100 ULTEGRA FD-R8000 105 FD-5801 Οι διαδικασίες για

Διαβάστε περισσότερα

Magnet Power, Recumbent Bike

Magnet Power, Recumbent Bike Magnet Power, Recumbent Bike 44286 ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΘΙΣΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ # 44286 1. Διαβάστε όλες τις οδηγίες και κάντε ασκήσεις προθέρμανσης πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το μηχάνημα. 2. Το

Διαβάστε περισσότερα

ELLIPTICAL TRAINER ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

ELLIPTICAL TRAINER ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ELLIPTICAL TRAINER ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ Αγαπητοί πελάτες, Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τον F5 (ELLIPTICAL TRAINER) και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση και η επιτυχία κατά τη διάρκεια της άσκησης. Προσέξτε και

Διαβάστε περισσότερα

Ελλειπτικό Χ-FIT 700. Εγχειρίδιο Χρήσης

Ελλειπτικό Χ-FIT 700. Εγχειρίδιο Χρήσης Ελλειπτικό Χ-FIT 700 Εγχειρίδιο Χρήσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε το προϊόν. Φυλάξτε αυτό το εγχειρίδιο χρήσης για μελλοντική χρήση. Οι προδιαγραφές

Διαβάστε περισσότερα

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η. Ελλειπτικό C-140

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η. Ελλειπτικό C-140 Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η Ελλειπτικό C-140 Περιεχόμενα Λίστα Ανταλλακτικών και Σχεδιάγραμμα Απεικόνισης... 3-5 Λίστα Υλικού Συσκευασίας...... 6 Οδηγίες Συναρμολόγησης........ 7-9 Βλάβες και Τρόπος

Διαβάστε περισσότερα

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η LOHAS T5, T6

Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η LOHAS T5, T6 Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Δ Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η LOHAS T5, T6 LOHAS T5 LOHAS T6 µ. µ µ, µ µ µ. µ µ µ. µ µ., µ. LOHAS T5 LOHAS T6 Διάδρομος ALPINE LOHAS T5, Τ6 - Εγχειρίδιο Χρήστη σελ. 2 αριστερά εμπρός δεξιά Διάδρομος

Διαβάστε περισσότερα

Μαγνητικό ποδήλατο SPIRIT

Μαγνητικό ποδήλατο SPIRIT Μαγνητικό ποδήλατο SPIRIT # 43335 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ

Διαβάστε περισσότερα

X-FIT 105 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ

X-FIT 105 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ X-FIT 105 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ X-FIT 105 *Προφυλάξεις Ασφαλείας ------------------------------------------------------- 3-4 *Πριν την έναρξη -------------------------------------------------------

Διαβάστε περισσότερα

ΜΠΚΡΑΝΤΣ BODY CRUNCH EVOL 2 IN 1 ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ

ΜΠΚΡΑΝΤΣ BODY CRUNCH EVOL 2 IN 1 ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ Κωδ: ΜΠΚΡΑΝΤΣ BODY CRUNCH EVOL 2 IN 1 ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ Σε αυτό το εγχειρίδιο θα βρείτε οδηγίες βήμα προς βήμα για τη συναρμολόγηση του BodyCrunch Evol Προσοχή: Διαβάστε προσεχτικά

Διαβάστε περισσότερα

MASTER GYM FITNESS EVOLUTION ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣHΣ

MASTER GYM FITNESS EVOLUTION ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣHΣ Κωδ: ΜΑΣΤΖΥΜ MASTER GYM FITNESS EVOLUTION ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣHΣ Ο μοναδικός σχεδιασμός του Master Gym παρέχει στους χρήστες μια αποτελεσματική αλλά χαμηλής έντασης γυμναστική, στο σπίτι. Το Master Gym με τα αντιολισθητικά

Διαβάστε περισσότερα

ELLIPTICAL TRAINER. Μοντέλο : VST60. Ελληνικά. Εγχειρίδιο Χρήστη

ELLIPTICAL TRAINER. Μοντέλο : VST60. Ελληνικά. Εγχειρίδιο Χρήστη ELLIPTICAL TRAINER Μοντέλο : VST60 Εγχειρίδιο Χρήστη Ελληνικά Προειδοποίηση: Προσοχή κατά την αποσυσκευασία: Ακουμπήστε το πακέτο στο έδαφος έτσι ώστε το καπάκι να μπορεί να αφαιρεθεί. Αποσυσκευάστε τις

Διαβάστε περισσότερα

Πίσω Εκτροχιαστής ΔΡΟΜΟΥ

Πίσω Εκτροχιαστής ΔΡΟΜΟΥ (Greek) DM-RD0003-09 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου Πίσω Εκτροχιαστής ΔΡΟΜΟΥ RD-9000 RD-6800 RD-5800 RD-4700 ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ...3 ΓΙΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ...4 ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΠΟΥ ΘΑ

Διαβάστε περισσότερα

Οι προδιαγραφές αυτού του προϊόντος μπορεί να διαφέρουν από την εικόνα και μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση.

Οι προδιαγραφές αυτού του προϊόντος μπορεί να διαφέρουν από την εικόνα και μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση. Καθιστό Ποδήλατο X-FIT 202 SELF-GENERATION ERGOMETER Εγχειρίδιο Χρήσης Οι προδιαγραφές αυτού του προϊόντος μπορεί να διαφέρουν από την εικόνα και μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση. 1 Πριν την χρήση

Διαβάστε περισσότερα

ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Εγχειρίδιο λειτουργίας ΜΟΝΤΕΛΟ: Β800P

ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Εγχειρίδιο λειτουργίας ΜΟΝΤΕΛΟ: Β800P ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΜΟΝΤΕΛΟ: Β800P Εγχειρίδιο λειτουργίας ΕΛΛΗΝΙΚΑ Λίστα Εξαρτημάτων A Βασικό πλαίσιο Β Μπροστινός σταθεροποιητής Γ Πίσω σταθεροποιητής Ε Λαβή τιμονιού Κεντρικός σωλήνας στήριξης ΣΤ Σέλα

Διαβάστε περισσότερα

DM-CD (Greek) Εγχειρίδιο αντιπροσώπου. Διάταξη αλυσίδας SM-CD50

DM-CD (Greek) Εγχειρίδιο αντιπροσώπου. Διάταξη αλυσίδας SM-CD50 (Greek) DM-CD0001-00 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου Διάταξη αλυσίδας SM-CD50 ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΗΤΗΣΗ Αυτό το εγχειρίδιο του αντιπροσώπου προορίζεται κυρίως για χρήση από επαγγελματίες μηχανικούς ποδηλάτων. Οι χρήστες

Διαβάστε περισσότερα

X-FIT 738. Εγχειρίδιο Χρήστη

X-FIT 738. Εγχειρίδιο Χρήστη X-FIT 38 Εγχειρίδιο Χρήστη ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Ακολουθήστε τα βήματα των οδηγιών συναρμολόγησης προσεκτικά. Χρησιμοποιείστε μόνο τα αυθεντικά εξαρτήματα, έτσι όπως παραδίδονται. Για την συναρμολόγηση χρησιμοποιείστε

Διαβάστε περισσότερα

Μπροστινός εκτροχιαστής

Μπροστινός εκτροχιαστής (Greek) DM-RAFD001-04 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου ΔΡΟΜΟΥ MTB Τρέκινγκ City Touring/ Απλό Ποδήλατο URBAN SPORT E-BIKE Μπροστινός εκτροχιαστής DURA-ACE FD-R9100 ULTEGRA FD-R8000 105 FD-5801 Οι διαδικασίες για

Διαβάστε περισσότερα

9. ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ / ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΛΩΔΙΩΝ

9. ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ / ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΛΩΔΙΩΝ Ελληνικά 9. ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ / ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΛΩΔΙΩΝ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ 1) Πριν ξεκινήσετε... 116 2) Περιεχόμενα συσκευασίας... 116 3) Γενικές προφυλάξεις... 116 4) Προφυλάξεις κατά την εγκατάσταση... 116 5) Εγκατάσταση

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες Συναρμολόγησης "Wagon BBQ"

Οδηγίες Συναρμολόγησης Wagon BBQ Version: 0439uk Dated: #030-2010 Edition: 08/11cd Οδηγίες Συναρμολόγησης "Wagon BBQ" Πρόλογος Παρακαλώ διαβάστε προσωπικά το εγχειρίδιο συναρμολόγησης και λειτουργίας αυτό πριν ενεργοποιήστε το GRILLCHEF

Διαβάστε περισσότερα

X-FIT 206 Εγχειρίδιο Χρήσης

X-FIT 206 Εγχειρίδιο Χρήσης ΠΟΔΗΛΑΤΟ X-FIT 206 Εγχειρίδιο Χρήσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Παρακαλούμε διαβάστε όλες τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε το ποδήλατο εκγύμνασης. Διατηρήστε αυτό το εγχειρίδιο για μελλοντική χρήση. Οι προδιαγραφές

Διαβάστε περισσότερα

Ελλειπτικό Ποδήλατο AMILA

Ελλειπτικό Ποδήλατο AMILA Ελλειπτικό Ποδήλατο AMILA # 43281 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ

Διαβάστε περισσότερα

AB DANCE ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

AB DANCE ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ AB DANCE ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ tmstore.gr Κωδ: ΑΒΤΑΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Πριν χρησιµοποιήσετε αυτό τον εξοπλισµό, βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει τις «Προφυλάξεις ασφαλείας», ώστε να τον χρησιµοποιήσετε

Διαβάστε περισσότερα

Τρύπημα, βίδωμα, γκάζι.

Τρύπημα, βίδωμα, γκάζι. «Soapbox» για μικρούς οδηγούς αγώνων Τρύπημα, βίδωμα, γκάζι. Χωρίς PS, αλλά με πολύ πάθος: Το «Soapbox» κάνει τις καρδιές των μικρών οδηγών αγώνων ράλι να χτυπούν γρηγορότερα 1. Εισαγωγή Είναι «μόνο» ένα

Διαβάστε περισσότερα

Ελλειπτικό Ποδήλατο AMILA

Ελλειπτικό Ποδήλατο AMILA Ελλειπτικό Ποδήλατο AMILA # 43236 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ

Διαβάστε περισσότερα

Εγχειρίδιο Χρήσης. X-FIT Platinum+ Το προϊόν μπορεί να διαφέρει ελάχιστα από την φωτογραφία λόγω ενδεχόμενων αναβαθμίσεων του μοντέλου

Εγχειρίδιο Χρήσης. X-FIT Platinum+ Το προϊόν μπορεί να διαφέρει ελάχιστα από την φωτογραφία λόγω ενδεχόμενων αναβαθμίσεων του μοντέλου Εγχειρίδιο Χρήσης X-FIT Platinum+ Το προϊόν μπορεί να διαφέρει ελάχιστα από την φωτογραφία λόγω ενδεχόμενων αναβαθμίσεων του μοντέλου 1 ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ Σημαντικές Προφυλάξεις 03 Εισαγωγή. 04 Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Διαβάστε περισσότερα

Μοχλός αλλαγής ταχυτήτων RAPIDFIRE Plus

Μοχλός αλλαγής ταχυτήτων RAPIDFIRE Plus (Greek) DM-SL0001-09 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου Μοχλός αλλαγής ταχυτήτων RAPIDFIRE Plus MTB Τρέκινγκ ROAD XTR SL-M980-A SL-M980-A-I SL-M980-B-I SM-SL98-B SAINT SL-M820 SL-M820-I SL-M820-B-I SM-SL82-B DEORE

Διαβάστε περισσότερα

X-FIT 19 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ

X-FIT 19 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ X-FIT 19 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ Σημαντικές Πληροφορίες Ασφάλειας 2 Προ-συναρμολόγηση 3 Αναλυτικό Σχεδιάγραμμα 4 Λίστα Εξαρτημάτων 6 Πίνακας Υλικών Συναρμολόγησης 7 Οδηγίες Συναρμολόγησης

Διαβάστε περισσότερα

Προειδοποίηση. Προσοχή: ιαστάσεις χώρου. v.1.17.10.08 --- 19 ---

Προειδοποίηση. Προσοχή: ιαστάσεις χώρου. v.1.17.10.08 --- 19 --- 8. Οδηγίες εγκατάστασης Σηµειώσεις ιαβάστε προσεκτικά αυτές τις οδηγίες πριν την εγκατάσταση Προσοχή: Η εγκατάσταση και σύνδεση σωληνώσεων και ηλεκτρικού θα πρέπει να γίνει από επαγγελµατίες τεχνικούς.

Διαβάστε περισσότερα

Φρένο με ένα σταθερό άκρο

Φρένο με ένα σταθερό άκρο (Greek) DM-RCBR001-00 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου ΔΡΟΜΟΥ MTB Τρέκινγκ City Touring/ Απλό Ποδήλατο URBAN SPORT E-BIKE Φρένο με ένα σταθερό άκρο BR-CX70 BR-CX50 BL-4700 BL-4600 BL-R780 BL-R3000 ST-7900 ST-6700

Διαβάστε περισσότερα

Μειωτήρες στρέψης GS 50.3 GS 250.3 Με πόδι και μοχλό

Μειωτήρες στρέψης GS 50.3 GS 250.3 Με πόδι και μοχλό Μειωτήρες στρέψης GS 50.3 GS 250.3 Με πόδι και μοχλό Για χρήση μόνο σε συνδυασμό με το εγχειρίδιο οδηγιών λειτουργίας! Αυτό το συνοπτικό εγχειρίδιο ΔΕΝ αντικαθιστά το κανονικό εγχειρίδιο λειτουργίας! Προορίζεται

Διαβάστε περισσότερα

Εγχειρίδιο Οδηγιών. Παρακαλούμε διαβάστε προσεκτικά και κρατήστε για μελλοντική χρήση. Προσοχή: Προειδοποίηση:

Εγχειρίδιο Οδηγιών. Παρακαλούμε διαβάστε προσεκτικά και κρατήστε για μελλοντική χρήση. Προσοχή: Προειδοποίηση: Χαρακτηριστικά: Εγχειρίδιο Οδηγιών Κατάλληλη Ηλικία χρονών Ταχύτητα χλμ/ώρα Κωδικός/code: 412175 Επιτρεπόμενο βάρος κιλά Κινητήρας Ισχύς Επαναφόρτιση Διαστάσεις Καθαρό βάρος Μπαταρία Χρόνος λειτουργίας

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες εγκατάστασης FKB-1 / FKC-1. Θερμοσίφωνας για ταράτσα και στέγη. Σύστημα 150/200/300 l. Για τον τεχνικό

Οδηγίες εγκατάστασης FKB-1 / FKC-1. Θερμοσίφωνας για ταράτσα και στέγη. Σύστημα 150/200/300 l. Για τον τεχνικό Οδηγίες εγκατάστασης Θερμοσίφωνας για ταράτσα και στέγη 7 747 005 076.00-.RS FKB- / FKC- Σύστημα 50/00/00 l Για τον τεχνικό Διαβάστε προσεκτικά το παρόν πριν από τη συναρμολόγηση και τη συντήρηση. 6 70

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες συναρμολόγησης

Οδηγίες συναρμολόγησης 60 99 0/00 GR Για τον τεχνικό Οδηγίες συναρμολόγησης Σετ σύνδεσης λέβητα-μπόιλερ Logano G/G Logalux LT60/LT00 Διαβάστε προσεκτικά πριν από τη συναρμολόγηση Περιεχόμενα Εγκατάσταση...............................................

Διαβάστε περισσότερα

ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΟΔΗΓΙΩΝ

ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΟΔΗΓΙΩΝ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΟΔΗΓΙΩΝ 1 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΠΡΙΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΕΤΕ ΤΟ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ: Διαβάστε και κατανοήστε όλες τις οδηγίες και πληροφορίες από αυτό το εγχειρίδιο. Καθώς σε όλα τα αθλήματα και τις φυσικές δραστηριότητες

Διαβάστε περισσότερα

ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΟΝΗΣΗΣ VIBRATION TRAINER VX 200

ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΟΝΗΣΗΣ VIBRATION TRAINER VX 200 Ε Γ Χ Ε Ι Ρ Ι Ι Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΟΝΗΣΗΣ VIBRATION TRAINER VX 200 Παρόµοια Απεικόνιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑ ΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ Συγχαρητήρια για την απόκτηση του νέου σας µηχανήµατος. Για να το

Διαβάστε περισσότερα

BIG FISH ΑΝΑ ΙΠΛΟΥΜΕΝΟ ΠΟ ΗΛΑΤΟ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

BIG FISH ΑΝΑ ΙΠΛΟΥΜΕΝΟ ΠΟ ΗΛΑΤΟ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ BIG FISH ΑΝΑ ΙΠΛΟΥΜΕΝΟ ΠΟ ΗΛΑΤΟ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ Κωδ: ΜΠΙΓΚΦ-Μ, ΜΠΙΓΚΦ-Π Πριν από την χρήση του αναδιπλούµενου ποδηλάτου Bigfish, διαβάστε προσεκτικά όλες τις οδηγίες και εξοικειωθείτε µε τη διαδικασία αναδίπλωσης

Διαβάστε περισσότερα

DM-SG (Greek) Εγχειρίδιο αντιπροσώπου. Nexus. Inter-8 Inter-7 Inter-5

DM-SG (Greek) Εγχειρίδιο αντιπροσώπου. Nexus. Inter-8 Inter-7 Inter-5 (Greek) DM-SG0003-05 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου Nexus Inter-8 Inter-7 Inter-5 ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥ... 4 ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ... 5 ΓΙΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ...

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΩΛΗΝΩΣΕΩΝ

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΩΛΗΝΩΣΕΩΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΩΛΗΝΩΣΕΩΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟ ΡΟΥΞΟΥΝΙ * ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ 1 2 ΘΕΣΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Διαβάστε περισσότερα

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΔΟΝΗΣΗΣ EXECUTING STANDARD GB4706.1-2005/GB4706.10-2003

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΔΟΝΗΣΗΣ EXECUTING STANDARD GB4706.1-2005/GB4706.10-2003 ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΔΟΝΗΣΗΣ EXECUTING STANDARD GB4706.1-2005/GB4706.10-2003 Σας ευχαριστούμε για την αγορά του VEKTOR FINLO. Διαβάστε προσεκτικά αυτές τις οδηγίες προτού να χρησιμοποιήσετε το μηχάνημα

Διαβάστε περισσότερα

ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ Κωδ: ΚΡΟΣ878 Ο ΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΑΣ Παρακαλούµε διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες και µην τις ξεχνάτε ποτέ! Κρατήστε τα παιδιά και τα κατοικίδια µακριά

Διαβάστε περισσότερα

X-FIT 116 ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ. Το προϊόν μπορεί να διαφέρει ελάχιστα από την φωτογραφία λόγω ενδεχόμενων αναβαθμίσεων.

X-FIT 116 ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ. Το προϊόν μπορεί να διαφέρει ελάχιστα από την φωτογραφία λόγω ενδεχόμενων αναβαθμίσεων. X-FIT 116 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ Το προϊόν μπορεί να διαφέρει ελάχιστα από την φωτογραφία λόγω ενδεχόμενων αναβαθμίσεων. - 1 - Σημαντικές Οδηγίες Ασφάλειας ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Διαβάστε όλες τις

Διαβάστε περισσότερα

Ασκησιολόγιο πολυόργανου

Ασκησιολόγιο πολυόργανου Ασκησιολόγιο πολυόργανου Ο σταθμός άσκησης - πολυόργανο είναι ένα πολύπλευρο πολύ-λειτουργικό οικιακό όργανο για γυμναστική φυσικής κατάστασης, με ειδική έμφαση στην ενδυνάμωση των μυών. Για να εξασφαλίσετε

Διαβάστε περισσότερα

SKY OBSERVER ZETA SCIENCE

SKY OBSERVER ZETA SCIENCE SKY OBSERVER ZETA SCIENCE Εγχειρίδιο Κατασκευής ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ: Άνοιγμα φτερών: 2000mm Mήκος: 1511mm Βάρος: 2500gr Ταχύτητα: 40~70km/h ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ: ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ: 3542 ή 4250 950kV Προπέλλα: 12 x6 Μεταλλικά Σέρβο:

Διαβάστε περισσότερα

Συναρµολόγηση των βάσεων στήριξης για ταράτσα και για στέγη

Συναρµολόγηση των βάσεων στήριξης για ταράτσα και για στέγη Συναρµολόγηση των βάσεων στήριξης για ταράτσα και για στέγη 5 V Σφίξτε το περικόχλιο () τόσο, ώστε ο δακτύλιος στεγάνωσης () να εφάπτεται πλήρως στη στέγη. Η βάση στήριξης πρέπει να είναι βιδωµένη µέχρι

Διαβάστε περισσότερα

Μαγνητικό ποδήλατο AMILA

Μαγνητικό ποδήλατο AMILA Μαγνητικό ποδήλατο AMILA # 43320 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ

Διαβάστε περισσότερα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Προμήθεια: ΟΡΓΑΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ Δ/ΝΣΗ: Καλοκαιρινού & Παπαδοπούλου 4 Τ.Κ.: Τηλ.:

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Προμήθεια: ΟΡΓΑΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ Δ/ΝΣΗ: Καλοκαιρινού & Παπαδοπούλου 4 Τ.Κ.: Τηλ.: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΟΠΑΦΜΑΗ Προμήθεια: ΟΡΓΑΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ Δ/ΝΣΗ: Καλοκαιρινού & Παπαδοπούλου 4 Τ.Κ.: 712.02 Τηλ.: 300.100 300.090 FAX: 287-600 Ηράκλειο 07/10/2016 Σύνταξη τεχνικών προδιαγραφών: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ

Διαβάστε περισσότερα

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ BION EXECUTING STANDAR: 6B /6B

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ BION EXECUTING STANDAR: 6B /6B ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ BION EXECUTING STANDAR: 6B4706.1-2005/6B4706.10-2003 Ευχαριστούμε για την αγορά σας. Διαβάστε αυτές τις οδηγίες προσεκτικά πριν χρησιμοποιήσετε κυρίως τις οδηγίες ασφαλείας για να γίνεται

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγός εγκατάστασης του στηρίγματος επιτοίχιας τοποθέτησης για βιντεοπροβολέα μικρής εμβέλειας

Οδηγός εγκατάστασης του στηρίγματος επιτοίχιας τοποθέτησης για βιντεοπροβολέα μικρής εμβέλειας Οδηγός εγκατάστασης του στηρίγματος επιτοίχιας τοποθέτησης για βιντεοπροβολέα μικρής εμβέλειας Οδηγίες για την ασφάλεια Πριν χρησιμοποιήσετε το στήριγμα επιτοίχιας τοποθέτησης διαβάστε όλες τις οδηγίες

Διαβάστε περισσότερα

ΔΡΟΜΟΥ Εμπρός κέντρο/ελεύθερο κέντρο 11-ταχυτήτων

ΔΡΟΜΟΥ Εμπρός κέντρο/ελεύθερο κέντρο 11-ταχυτήτων (Greek) DM-HB0003-04 Εγχειρίδιο αντιπροσώπου ΔΡΟΜΟΥ Εμπρός κέντρο/ελεύθερο κέντρο 11-ταχυτήτων HB-9000 HB-6800 HB-5800 FH-9000 FH-6800 FH-5800 ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ Αυτό το εγχειρίδιο αντιπροσώπου προορίζεται

Διαβάστε περισσότερα

Μοντέρνο τραπεζάκι από οξιά

Μοντέρνο τραπεζάκι από οξιά Μοντέρνο τραπεζάκι από οξιά Μικρό αριστούργημα Τραπεζάκι από οξιά Σε αυτή την εργασία διαχωρίζεται η ήρα από το σιτάρι. Επειδή το μικρό τραπεζάκι έχει πολύ μεγάλες απαιτήσεις. 1 Εισαγωγή Τώρα θα φανεί,

Διαβάστε περισσότερα

Μαγνητικό ποδήλατο AMILA

Μαγνητικό ποδήλατο AMILA Μαγνητικό ποδήλατο AMILA # 4333 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ

Διαβάστε περισσότερα

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΕΠΙΤΟΙΧΙΟΥ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΥΔΡΟΝΕΦΩΣΗΣ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΕΠΙΤΟΙΧΙΟΥ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΥΔΡΟΝΕΦΩΣΗΣ www.colorato.net ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΕΠΙΤΟΙΧΙΟΥ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΥΔΡΟΝΕΦΩΣΗΣ ΜΟΝΤΕΛΟ: CLMFW-20/26 Διαβάστε προσεκτικά αυτές τις οδηγίες πριν τη χρήση της συσκευής ΓΕΝΙΚΑ: Ο ανεμιστήρας έχει μεγάλη παροχή αέρα, η

Διαβάστε περισσότερα

RS. Θερμοσίφωνας για ταράτσες και στέγες. FCB-1 / FCC-1 Σύστημα 150/200/300 l. Οδηγίες εγκατάστασης (2012/02) GR

RS. Θερμοσίφωνας για ταράτσες και στέγες. FCB-1 / FCC-1 Σύστημα 150/200/300 l. Οδηγίες εγκατάστασης (2012/02) GR 7 747 005 076.00-.RS Θερμοσίφωνας για ταράτσες και στέγες FCB- / FCC- Σύστημα 50/00/300 l Οδηγίες εγκατάστασης 6 70 80 594 (0/0) GR Περιεχόμενα Περιεχόμενα Επεξήγηση συμβόλων και υποδείξεις ασφαλείας 3.

Διαβάστε περισσότερα

MOBY. Τo MOBY είναι ένα ηλεκτρομηχανικό μοτέρ για αυτοματισμού μονής ή διπλής ανοιγόμενης πόρτας.

MOBY. Τo MOBY είναι ένα ηλεκτρομηχανικό μοτέρ για αυτοματισμού μονής ή διπλής ανοιγόμενης πόρτας. MOBY 1. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ Τo MOBY είναι ένα ηλεκτρομηχανικό μοτέρ για αυτοματισμού μονής ή διπλής ανοιγόμενης πόρτας. Πρέπει να χρησιμοποιηθεί ένας πίνακας ελέγχου της για να εξασφαλιστεί σωστή λειτουργία

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες χρήσης. Συμπλέκτης - Όχήματα Επαγγελματικής Χρήσης Συσκευή ελέγχου στρεβλότητας

Οδηγίες χρήσης. Συμπλέκτης - Όχήματα Επαγγελματικής Χρήσης Συσκευή ελέγχου στρεβλότητας Αρ. προϊόντος 184200 080580 Περιεχόμενα 1. Πρόλογος... 1 2. Περιεχόμενα συσκευασίας... 2 3.... 2 3.1 Συναρμολόγηση συσκευής μέτρησης στρεβλότητας... 3 3.2 Συναρμολόγηση δίσκου συμπλέκτη... 4 3.3 Μοντάρισμα

Διαβάστε περισσότερα

ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING ΑΣΗΜΙ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING ΑΣΗΜΙ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING ΑΣΗΜΙ Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ Κωδ: ΚΡΟΣ395 Ο ΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΑΣ Παρακαλούµε διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες και µην τις ξεχνάτε ποτέ! Κρατήστε τα πλαστικά υλικά συσκευασίας

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες συναρμολόγησης

Οδηγίες συναρμολόγησης 604 968 0/005 GR Για τον τεχνικό Οδηγίες συναρμολόγησης Σετ σύνδεσης λέβητα-μπόιλερ Logano G5/G5 Logalux LT00 Διαβάστε προσεκτικά πριν από τη συναρμολόγηση Περιεχόμενα Εγκατάσταση...............................................

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες εγκατάστασης. Το set γρήγορης sυνaρμολόγηsης κυκλωμάtων θέρμaνsης KAS 1 γιa GB225. Παρελκόμενα. Για τον τεχνικό

Οδηγίες εγκατάστασης. Το set γρήγορης sυνaρμολόγηsης κυκλωμάtων θέρμaνsης KAS 1 γιa GB225. Παρελκόμενα. Για τον τεχνικό Οδηγίες εγκατάστασης Παρελκόμενα Το set γρήγορης sυνaρμολόγηsης κυκλωμάtων θέρμaνsης KAS 1 γιa GB225 Για τον τεχνικό Διαβάστε προσεκτικά το παρόν πριν από τη συναρμολόγηση και τη συντήρηση. 6 720 618 119-2008/02

Διαβάστε περισσότερα

ΜΟΝΟΖΥΓΟ - ΔΙΖΥΓΟ COMBI WBX-75

ΜΟΝΟΖΥΓΟ - ΔΙΖΥΓΟ COMBI WBX-75 ΜΟΝΟΖΥΓΟ - ΔΙΖΥΓΟ COMBI WBX-75 μ, μ μ μ, μ, μ. Αυτοκόλλητες ετικέτες (πάνω στο προϊόν) 1) Στην ετικέτα της ταυτότητας του προϊόντος αναφέρονται τα στοιχεία του αντιπροσώπου, τα βασικά τεχνικά χαρακτηριστικά

Διαβάστε περισσότερα

ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΠΕΡΠΑΤΗΤΗΣ NORDIC WALKING Ο ΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ Κωδ: ΚΡΟΣ878 Ο ΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΑΣ Παρακαλούµε διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες και µην τις ξεχνάτε ποτέ! Κρατήστε τα πλαστικά υλικά συσκευασίας µακριά

Διαβάστε περισσότερα

ΚΑΘΙΣΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ: R60. Εγχειρίδιο Οδηγιών Κατασκευαστή

ΚΑΘΙΣΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ: R60. Εγχειρίδιο Οδηγιών Κατασκευαστή ΚΑΘΙΣΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ: R60 R Εγχειρίδιο Οδηγιών Κατασκευαστή ΕΛΛΗΝΙΚΑ Λίστα Μερών 1 A Κυρίως Πλαίσιο B Πόδι Πίσω E Λαβή Στοπ F Κονσόλα C Πόδι Εμπρός D Κεντρικός Ορθοστάτης G Κάθισμα H Πλάτη Εργαλεία

Διαβάστε περισσότερα

Οδηγίες εγκατάστασης Flow Box Solar 8010

Οδηγίες εγκατάστασης Flow Box Solar 8010 Οδηγίες εγκατάστασης Flow Box Solar 8010 ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! -Πριν την εγκατάσταση, ο εγκαταστάτης θα πρέπει να μελετήσει και κατανοήσει καλά τις οδηγίες σε αυτό το εγχειρίδιο. -Το flow box solar 8010 θα πρέπει

Διαβάστε περισσότερα